אחרי הנתק: נתניהו וריבלין נפגשו

ראש הממשלה והנשיא דנו על המצב הביטחוני, לאחר יותר מחודשיים שבהם לא נפגשו. השניים סיכמו להמשיך לפעול "בשילוב זרועות למען האתגרים העומדים לפתחה של מדינת ישראל"

ריבלין ונתניהו, ארכיון (רויטרס)

אחרי נתק שנמשך יותר מחודשיים, ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום (שישי) עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לפגישת העדכון השגרתית שהם אמורים לקיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי בית הנשיא, השניים דנו במצב המדיני-אזורי כפי שהוא משתקף מההתפתחויות האחרונות וכן בפעילות שבה נוקטת הממשלה להילחם בטרור - בעיקר ביידוי האבנים ובקבוקי התבערה מהעת האחרונה.

במהלך הפגישה שהתקיימה בבית הנשיא בירושלים, סיכמו נתניהו וריבלין להמשיך ולעמוד בקשר העדכונים השוטף "כפי שנעשה עד כה על מנת לפעול בשילוב זרועות למען האתגרים העומדים לפתחה של מדינת ישראל", כך לשון ההודעה.

בתחילת החודש חשף ריבלין בריאיון לגלי צה"ל כי הוא וראש הממשלה לא נפגשו בעת האחרונה. דבריו הגיעו לאחר שבחודשים האחרונים התגברו חילוקי הדעות בין השניים, בין היתר בעקבות הידרדרות היחסים עם הידידה הקרובה ביותר לישראל - ארה"ב.

"אני רואה את ראש הממשלה באופן קבוע בארבע עיניים אחת לחודש, אבל בחודשיים האחרונים לא עלה בידינו להיפגש", אמר הנשיא ריבלין והוסיף: "נדמה לי שאנחנו מיצינו את הבדלי הדעות בינינו בכל מה שקשור לגבי היחסים שלנו עם המערכות השונות הבינלאומיות".