לפיד: "לימוד תורה הוא ערך עליון, לא חושש מרוב חרדי"

יו"ר יש עתיד שוחח בוואטסאפ עם עיתונאים חרדים והשיב לשאלותיהם. על הדברים החריפים שנכתבו נגדו בעיתונות החרדית אמר: "לקחתי ללב את מה שכתבו. זה פוגע שיהודים כותבים כך על יהודים"

לפיד משוחח עם העיתונאיםף היום (חדשות 2)

החרדים שואלים, לפיד עונה: יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד התכתב היום (שני) עם עיתונאים חרדיים בקבוצת הוואטסאפ "מרכז התקשורת", בהנחיית יעל מזרחי, והשיב לשאלות שהפנו אליו בשלל סוגיות בהן גם חוק הגיוס השנוי במחלוקת, שהוביל לעימות חריף בינו לבין החרדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

"אין בי שום שנאה לחרדים, חלילה וחס", הבהיר לפיד בהתייחסו לחוק הגיוס שהעביר עם מפלגתו בכנסת הקודמת. "היה פה ניסיון אמיתי לכתוב חוזה חדש של חיים משותפים. זו תהיה התנשאות נוראה לחשוב שאני יודע יותר מכם איך עליכם לחיות. מה שעשינו הוא לנסות להחזיר לשולחן את העיקרון האומר שחוקים הם זהים לכולם. לפעמים הצלחנו, לפעמים פחות".

יו"ר יש עתיד ענה לשאלות בוואטסאפ


לפיד הבהיר בשיחה כי "אין לי בעיה עם לימוד תורה, זה ערך גדול בעם ישראל בעיניי". יו"ר יש עתיד הדגיש כי חוק הגיוס הוא לא אנטי-חרדי, אלא מאפשר חיים משותפים: "השקפת עולמי היא שחיים משותפים מחייבים חובות וזכויות זהות. צריך לאמץ דרך אחרת לדבר אחד עם השני ולהכיר אחד את השני".

"יש פה תהליך. הוא ארוך, לעתים מיוסר, אבל הכרחי לחיים המשותפים", אמר לפיד. "הגיע הזמן שהציבור החרדי יידע דבר חשוב: אין דבר כזה סנקציות פליליות".

"לקחתי ללב את מה שכתבו עליי"

אחת העיתונאיות שאלה את שר האוצר לשעבר: "אני חושבת שכשהיית מגיש בטלוויזיה, מצבי הכלכלי היה טוב יותר", ולפיד השיב: "אני לא בטוח שמצבך הכלכלי היה טוב יותר כשעוד הייתי מגיש בטלוויזיה, כי הצלחנו להציל את הכלכלה הישראלית מקריסה ב-2013".

לפיד שב והבהיר כי אין לו "שום בעיה עם חרדים ועם החיים איתם. מה שכן, ככל שהעדה החרדית תגדל, נצטרך למצוא יותר פתרונות של תעסוקה. אני לא מפחד מרוב חרדי במדינה".

"אין לי בעיה עם חרדים". לפיד (חדשות 2)

יו"ר יש עתיד התייחס גם לפרסומים השליליים אודותיו בעיתונות החרדית והודה כי לא פעם נפגע מהאמירות הקשות כלפיו שעלו על הכתב: "אני קורא מדי פעם את האתרים והעיתונים החרדים והאמת, שלא פעם לקחתי ללב את הסגנון שבו כתבו עליי. סתם כי זה פוגע מאוד שיהודים כותבים כך על יהודים".