בנט לבתיה"ס השובתים: קבלו ההצעה‎

מליאת הכנסת התכנסה לדיון פגרה מיוחד בעקבות השביתה המתמשכת בבתי הספר הכנסייתיים. ח"כ עודה: "רוצים שוויון ותקצוב הולם כמו כולם". שר החינוך בנט השיב: "קבלו את ההצעה, מבטיח לפעול לפתרון אמיתי"

מליאת הכנסת התכנסה הבוקר (שני) לדיון פגרה מיוחד בעקבות המשבר המחריף בבתי הספר הכנסייתיים. בדיון השתתפו חברי כנסת רבים לצד שר החינוך נפתלי בנט, זאת בעקבות השביתה המתמשכת בבתי הספר מאז פתיחת שנת הלימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עד כה התנהלו מגעים בין בתי הספר למשרד האוצר בדבר השבת חלק מהקיצוץ המתוכנן בתקציביהם, אולם המשא ומתן עלה בתוהו. במהלך הדיון מתח יושב ראש הרשימה המשותפת איימן עודה, שמתח ביקורת על אי הטיפול בנושא.

"לא באתי לכאן היום בשביל להגן על בתי הספר הכנסייתיים אלא בשביל להגן על עיקרון השוויון וערכי הצדק", טען עודה. "מדוע יש סעיף מיוחד בתקציב לרשת החינוך החרדית וסעיף אחר לשאר בתי הספר המוכרים שאינן רשמיים? האם זהו אפרטהייד? מדוע יש חוקים וסעיפים אחרים לקבוצות שונות בחברה?".

"אין לי שום דבר נגד בתי הספר החרדיים", הבהיר. "אני לא אתן שישסו מוחלשים במוחלשים. אני לא רוצה לפגוע בחינוך החרדי, אבל אני רוצה שוויון, ושגם בתי הספר שלנו יתוקצבו בהתאם".

דברים ברוח דומה אמר גם ח"כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני) שטען כי משרד החינוך רוצה להכפיף את כל בתי הספר הממלכתיים ולשלוט בהם. "בתי הספר הכנסייתיים גידלו הרבה אנשים שהם ממלח הארץ", טען.

ישיר: דיון חירום במליאה (דוברות הנכסת)

"קבלו את ההצעה, חזרו ללימודים"

מנגד שר החינוך נפתלי בנט התנער מההאשמות שהטיחו בו חברי הכנסת, ואמר כי על אף האמירות - הוא פועל למעל כלל האוכלוסיות בחברה. "אני שר החינוך של כל ילדי ישראל בלי כל הבדל של דת, גזע, מין או נטיה מינית. אין אפליה, אלא העדפה לבתי ספר ציבוריים רשמיים".

"עזבו את הפוליטיקה", קרא בנט בהמשך דבריו. "תלמידים רבים יושבים בבית וחבל. סיימו את השביתה, קחו את ההצעה הנדיבה שהוצעה בינתיים. מתחייב להגיע לפתרון אמיתי למצב".