נתניהו: אנחנו נקבע, לא בית המשפט

בפתח ישיבת הממשלה התייחס נתניהו ליוזמה להחלת עונשי מינימום על מיידי אבנים ותקף במרומז את המערכת המשפטית. "לא נקבל עיקרון שאנשים מארגנים טרור עממי", אמר, "את הנורמה הזאת אנחנו מבקשים להנחיל לכל אזרחי ישראל ולכל שופטי ישראל"

רה"מ: אנחנו נקבע, לא בית המשפט (רויטרס)

גל הטרור העממי בירושלים: ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) ליוזמת החקיקה שהוא מקדם להחמרת הענישה על מיידי אבנים ובקבוקי תבערה ושיגר ביקורת מרומזת לעבר מערכת המשפט. "עם כל ההערכה לבית המשפט, זכותנו וחובתנו לקבוע עונשי מינימום", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו לא יכולים לקבל את העיקרון שאנשים יארגנו טרור עממי ויתחילו לזרוק בקבוקים על מכוניות עוברות ושבות או אבנים שרוצחות אנשים", אמר נתניהו. "הנורמה הזאת לא תתקבע כאן, תתקבע נורמה הפוכה - אנחנו נסכל אתכם תוך כדי פעולה ונעניש אתכם במלוא חומרת הדין אחרי הפעולה. את הנורמה הזאת אנחנו מבקשים להנחיל לכל אזרחי ישראל ולכל שופטי ישראל".

"אבנים ובקבוקי תבערה הם נשק קטלני, ולכן בימים האחרונים שינינו את הוראות הפתיחה באש לשוטרים בירושלים", הוסיף. "היום נאפשר הרחבה נוספת של יכולת הפעולה של שוטרים בסיכול יידוי אבנים ובקבוקי תבערה ונוסיף כוחות כדי לפגוע בפורעים".

"נשמור על הסטטוס קוו" (רויטרס)

נתניהו הביע הערכה לפעילות המשטרה והתייחס גם להתפרעויות במהלך החג בהר הבית. "ישראל תשמור על הסטטוס קוו ותפעל באחריות אבל בנחישות כדי להבטיח שהסידורים הקיימים יישמרו", אמר. "אין לנו כוונה לשנות אותם אבל אין לנו כוונה לתת למישהו לדרדר את הסידורים על הר הבית לאלימות נפיצה ונפוצה".

בשעות הצהריים נפצע חייל צה"ל מרגלו כתוצאה מיידוי אבנים במהלך הפרות סדר בכביש בין תקוע לבין שכונת הר חומה בירושלים. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם בעיר ומצבו מוגדר קל.