מקורבי הירש: וינשטיין עושה שרירים

סאגת מינוי המפכ"ל: גורמים בסביבתו של המיועד לתפקיד זועמים על וינשטיין ואנשיו. "הוא עובר מסע רדיפות והשמצות; הוא זה שהתבקש לבוא, הוא לא ניגש למכרז. האנשים האלה יצטרכו בסוף להתנצל בפניו"

"עובר מסע השמצות". הירש (בראל אפרים)

"מנסים לעשות הכול כדי להתיש אותו, וינשטיין עושה שרירים". בסביבתו של גל הירש, המיועד לתפקיד מפכ"ל המשטרה, זועמים על מה שהם מכנים "שאלות הזויות" ובקשות מוגזמות מצד אנשי היועץ המשפטי לממשלה לצורך אישור המינוי. לטענתם, זהו ניסיון שמטרתו לבטל את המינוי בכל מחיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הגורמים, הירש העביר לצוות הבדיקה בלשכת היועץ המשפטי לממשלה 200 עמודים של מסמכים מפורטים, אלא שביום חמישי האחרון ב-17:00 התקבל פקס מצוות הבדיקה ובו בקשה לקבל מידע עסקי הנוגע לתקופה של בין 2009-2007 עם פירוט לכל פעולה. המועד שניתן להם: היום ב-10:00 - רק יומיים לערך.

"הם מבקשים ממנו חומר ארכיוני שחלקו לא נמצא אצלו, דברים שהם לא רלוונטיים אליו, איך מצפים שבסוף שבוע הוא ישיג את כל המסמכים? חלק מהם של חברות לא שלו, אחרות של חברות שלא קיימות, זה הכל ארכיוני, עברו כמה וכמה שנים", טענו מקורבי הירש בשיחה עם חדשות 2 Online.

"עושה שרירים". וינשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

"הוא העביר כל מה שהוא יכול", הוסיפו בסביבתו של הירש. "לא נראה שאף אחד אחר היה נדרש לענות לשאלות המשונות האלה, זה נראה כמו לחפור ולחפור כדי לעכב. כל פעם מנסים להפיל עליו משהו אחר. הוא מחכה, ערוך, נחוש מחכה. הוא עובר מסע רדיפות והשמצות. הוא זה שהתבקש לבוא. הוא לא ניגש למכרז. האנשים האלה יצטרכו בסוף להתנצל בפניו".

ביום חמישי דיווח במהדורה המרכזית פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ' כי וינשטיין צפוי להודיע לשר ארדן בתחילת השבוע כי הבדיקה בעניינו של גל הירש צפויה להיארך עוד שבועות וכי יהיה עליו להחליט, בהתאם לכך, האם להותיר את המשטרה ללא מפכ"ל לתקופה נוספת - או שמא להסיר את מועמדותו של הירש ולבחור במועמד חלופי בהקדם.

הירש עצמו ככל הנראה אינו מתכוון להסיר את מועמדותו באופן עצמאי, וההערכה היא שאם ארדן יבין שהבדיקה בעניין הירש תתארך מאוד - הוא לא יניח למשטרה להיוותר ללא מפכ"ל קבע - ויעדיף את טובת הארגון, על פני הנאמנות שהפגין כלפי הירש. סיכוייו של המועמד שבחר ארדן לתפקיד להתמנות אליו נראים לא גבוהים במיוחד - לפחות לעת עתה.