ליברמן לקראת יום כיפור: "נתניהו צריך להתנצל"

יו"ר ישראל ביתנו מותח ביקורת חריפה על ראש הממשלה בעקבות המתיחות הביטחונית בשבוע החולף ובעקבות הנתונים על הצמיחה הזעומה ברבעון השני של 2015. "כדאי שעם ישראל ישאל את רה"מ איפה הביטחון ואיפה הכסף", כתב. גם במחנה הציוני תוקפים: "ביבי מביא את מדינת ישראל לקיפאון כלכלי"

ליברמן ונתניהו, ארכיון (אמיל סלמן, פלאש 90, רויטרס)

לא שוכח ולא סולח: יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תוקף היום (חמישי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו וקורא לו לבקש סליחה מאזרחי ישראל לקראת יום כיפור - ולהתפטר מתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסטטוס שכתב בעמוד הפייסבוק שלו, הזכיר ליברמן את מאורעות השבוע: "בערב ראש השנה רוצחים יהודי בירושלים, לפני החג ובמהלכו יש מהומות ומיידים אבנים בהר הבית, לאחר החג פורשים כיפת ברזל באשדוד מחשש מתגובת המחבלים בעזה למעצר המנהלי המחודש של מוחמד עלאן ואנו מתבשרים על חודש שני ברציפות בו הצמיחה בישראל נמוכה מהצמיחה ביוון".

תמונת המצב הזו, על פי ליברמן, מביאה אותו למסקנות. "כשכל הדברים הללו קורים בין ראש השנה ליום כיפור, כדאי שעם ישראל ישאל את ראש הממשלה איפה הביטחון ואיפה הכסף", כתב יו"ר ישראל ביתנו. "ראוי שראש הממשלה יבקש סליחה מאזרחי ישראל בכלל וממצביעיו בפרט על הבטחות השווא שפיזר בנוגע לכך שהוא ישמור על הביטחון וידאג לכלכלה. לאחר בקשת הסליחה, ראוי שהוא גם יתפטר".

הרצוג, ארכיון (פלאש 90)

גם במחנה הציוני מתחו ביקורת חריפה על נתניהו בעקבות נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה המצביעים על צמיחה של 0.1% בלבד ברבעון השני של השנה. "נתוני הצמיחה האפסיים ביחד עם התקציב שאין בו כל דאגה למשק מעידים שביבי מביא את מדינת ישראל לקיפאון כלכלי", אמרו במפלגה.

"ביבי, שכל הזמן מזהיר 'שלא נהיה כמו יוון וספרד', הביא את מדינת ישראל לקצב צמיחה שנמצא מאחורי שתי המדינות האלה ומאחורי רוב המדינות המפותחות", הוסיפו. "ההתנהלות הכלכלית של שר האוצר לשעבר לפיד וראש הממשלה נתניהו הביאה לצמיחה האפסית, והתקציב שהגיש שר האוצר הנוכחי משה כחלון הוא תקציב שאין בו שום מנועי צמיחה חדשים, בשורה להקמת מפעלים מקומיים, סיוע לפריפריה, לעצמאיים - ואין בו דבר שיעלה את השכר הריאלי בישראל שתקוע כבר יותר מעשור".

מהליכוד נמסר בתגובה: "אביגדור ליברמן, שהבטיח לבוחריו להצטרף לממשלה לאומית בראשות נתניהו ומיד אחרי הבחירות חבר למפלגות השמאל באופוזיציה, הוא זה שהפר ברגל גסה את הבטחותיו לציבור. במקום לתקוף את ראש הממשלה, היה מצופה מליברמן לתמוך בצעדים התקיפים שמוביל ראש הממשלה מול הטרור. במקום לתקוף את ראש הממשלה בנושא הצמיחה היה מצופה מליברמן להתגייס להעברת מתווה הגז - מהלך שיזרים מאות מיליארדי שקלים לכלכלה הישראלית ויזניק את הצמיחה במשק".

גורמים בליכוד הוסיפו ש"ליברמן הוא זה שצריך לבקש סליחה מהציבור על כך שבמשך שש שנים המשרד לביטחון פנים היה בידיו, ולא נעשה בו דבר".

בהכנת הידיעה השתתף עמית סגל.