השר אבי גבאי: "המרוויחות מהמתווה - חברות הגז"

השר להגנת הסביבה מתעקש שנאמין שהוא באמת אחר. אבי גבאי, שעבר מהכיסא המכניס של מנכ"ל בזק לחיים הציבוריים לצד משה כחלון, מוצא את עצמו כבר 4 חודשים מתעסק בחומרים שלא האמין שיגע בהם - זיהומים, פסולת ושימור חיות בר. הוא גם השר היחיד שהתנגד פומבית למתווה הגז. שיחה עם אחד האנשים הכי מקורבים לשר האוצר

למרות שאתם אולי לא מכירים את שמו או את פועלו, כבר ארבעה חודשים אתם משתתפים בתשלום המשכורת של אבי גבאי ממפלגת "כולנו" כשר להגנת הסביבה. אבל כל מי שבקיא במדורי הכלכלה מכיר את סיפור ההצלחה המטאורי של נער האוצר הירושלמי ממשפחה ברוכת ילדים, שהתיישב על כיסא מנכ"ל "בזק" בגיל 40 ויצא משם אחרי שש שנים עם אינספור סופרלטיבים ומיליונים בבנק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בימיו ב"בזק", הכיר גבאי את שר האוצר משה כחלון. את ההחלטה ללכת לפוליטיקה הוא נימק בכך ש"יש לי מספיק כסף, ואני בעצם אידיאליסט". הוא אף מסביר כי תמיד ידע שזה מה שהוא רוצה לעשות. "החלטתי להקדיש את החצי השני של החיים שלי לציבור", הוא מסביר. "אני תורם לציבור את הכישורים שלי ואת הדברים שעשיתי פעם עבור עצמי".

גבאי התייחס גם לביקורת לפיה מנהיג מפלגתו כחלון הבטיח שיילחם במונופולים, ביניהם גם מונופול הגז, ועכשיו יושב על הגדר בזמן שהמתווה עובר. "מי שהצביע 'לכולנו' לא הצביע בגלל הגז", אמר. "לא נכנענו, התפשרנו. יש אנשים בסיעה שלנו שחושבים שהמתווה הוא בסדר, או שחושבים שעדיף ללכת איתו עכשיו מאשר להיתקע לעוד כמה שנים. אני לא השתכנעתי שזה המתווה הנכון".

גבאי שב והדגיש שראש הממשלה נתניהו יכול היה להביא הסכם טוב יותר. "לא היינו צריכים לחשוש מהאיומים של חברות הגז", הוא אומר. "הן אלה שמרוויחות מהמתווה".

בהמשך, התייחס גבאי גם לפרישתם המהירה של חבר הכנסת לשעבר שרון גל מישראל ביתנו ושר החינוך לשעבר שי פירון ממפלגת יש עתיד. השר גבאי העריך כי לא יישב כחבר כנסת ללא תפקיד מיניסטריאלי. "אין לי ערך מוסף בדבר הזה, אני לא אעשה את זה טוב", סיכם.