כבר חודשיים: ריבלין ונתניהו בנתק

בריאיון לגלי צה"ל חשף נשיא המדינה ריבלין כי לא נפגש בחודשיים האחרונים עם ראש הממשלה, בעקבות חילוקי הדעות ביניהם. "עד אשר הדברים יוסרו מסדר היום, כנראה שאנחנו לא צריכים להיפגש", הוסיף הנשיא

ריבלין ונתניהו, ארכיון (פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לא נפגשו בחודשיים האחרונים, כך חשף היום (רביעי) הנשיא בריאיון מיוחד שהעניק לגל"צ לכבוד ראש השנה. בחודשים האחרונים התגברו חילוקי הדעות בין השניים בעקבות הידרדרות היחסים עם הידידה הקרובה ביותר - ארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני רואה את ראש הממשלה באופן קבוע בארבע עיניים אחת לחודש, אבל בחודשיים האחרונים לא עלה בידינו להיפגש", אמר הנשיא ריבלין והוסיף: "נדמה לי שאנחנו מיצינו את הבדלי הדעות בינינו בכל מה שקשור לגבי היחסים שלנו עם המערכות השונות הבינלאומיות".

בחודשים האחרונים מתח ריבלין ביקורת פומבית על התנהלות נתניהו אל מול הממשל בוושינגטון, לאחר הסכם הגרעין עם אירן. על פי דבריו של ריבלין היום, המתיחות בין השניים אינה קרובה אפילו לסיום. "עד אשר הדברים יוסרו מסדר היום, כנראה שאנחנו לא צריכים להיפגש כי כנראה שכל אחד עסוק באותם עניינים לקידומה של מדינת ישראל", סיכם הנשיא.

המתיחות בין ריבלין לנתניהו אינה חדשה - העימות הראשוני בין השניים החל כאשר רה"מ החליט שלא למנותו מחדש לתפקיד יו"ר הכנסת. בהמשך נתניהו לא הביע תמיכה פומבית במועמדותו לנשיאות, דבר חריג מאחר שמדובר בחבר מפלגתו. לאחר בחירתו לנשיא נראה היה שהשניים יישרו את ההדורים, אך כעת מסתבר שחילוקי הדעות חמורים מתמיד.