הקרב מתחמם: הרצוג נגד חולדאי

אחרי המכתב ששלח לחברי מפלגת העבודה בו קרא להקדים את הפריימריז, הקרב בין ראש עיריית תל אביב ליו"ר מפלגת העבודה עולה מדרגה. "האמנתי בפתקי אמת גם כשזה לא היה פופולרי", אמר הרצוג. חולדאי בריאיון למהדורה המרכזית: "העבודה יורדת בסקרים ונראה כאילו שהיא זוחלת לממשלה"

שוקל להתמודד לראשות העבודה - ותוקף את הרצוג: יממה לאחר שנחשף המכתב ששלח ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, לחברי מפלגת העבודה, בו קרא להקדים את הפריימריז והביע ביקורת על התנהלות המפלגה מאז הבחירות - הקרב בין חולדאי ליו"ר המפלגה הרצוג, הולך ומתחמם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

בהרמת כוסית של מפלגת העבודה בנוכחות חולדאי, התייחס ראש המפלגה לאחת הטענות שהשמיע ראש עיריית תל אביב - נגד השם המחנה הציוני. "ראינו בעבר תוצאות של 13 מנדטים, 15 מנדטים ו-19 מנדטים כשרצנו לבד. כשחיברנו שתי מפלגות והלכנו ביחד, הגענו ל-24 מנדטים. אני האמנתי בפתקי 'אמת' גם כשזה לא היה פופולרי או כדאי".

בריאיון למהדורה המרכזית הבהיר הערב (שלישי) חולדאי כי עדיין לא הכריז רשמית שהוא מתמודד - ושלמעשה, עדיין לא החליט: "אני שוקל לרוץ. המכתב שכתבתי היה מכתב של אזרח מודאג שאכפת לו ממה שקורה. אני מודאג מתהליכים שקורים בתוך מפלגת העבודה. יש יושב ראש ומנהיג של מפלגה. הוא לוקח את האחריות וההחלטות הן שלו. לדעתי המפלגה כאילו זוחלת לה לממשלה ואין אופוזיציה לוחמת".

לדבריו, הוא תמך במועמדותו של הרצוג לראשות הממשלה לכל אורך הדרך, אלא שכעת הוא מודאג ממצבה של המפלגה לקראת התמודדות שעשויה להיות קרובה: "אני מכיר את הסקרים ויודע שהעבודה יורדת. אני אומר שהעבודה צריכה לבנות את עצמה כאלטרנטיבה לשלטון".

ראש העיר הפופולרי, שנבחר לקדנציה רביעית בתפקיד הבהיר כי אין מניעה שראש עיריית תל אביב יהיה בעתיד גם ראש הממשלה. "אני עדיין מצפה שהמפלגה תתעשת, תעשה את הצעדים הנכונים ושתהיה עלייה בסקרים", הוסיף.