מדוע ביטל ראש הממשלה את הראיונות לחג?

שעות בלבד לפני שהיה אמור להעניק ריאיון חגיגי לשלושת ערוצי הטלוויזיה, החליט ראש הממשלה לבטל את הראיונות. הנימוק: הצורך להתכונן לנסיעתו הקרובה לבריטניה, נסיעה שתוכננה כבר לפני חודשים. במקום ראיונות בחר נתניהו לשתף בדף הפייסבוק שלו סרטון ובו הוא מתפאר בהישגי ממשלתו

ראש הממשלה בנימין נתניהו היה אמור להעניק היום (שלישי) ריאיון מיוחד לרגל החג לשלושת ערוצי הטלוויזיה, אלא ששעות בלבד לפני האירוע הודיע על ביטול כל הראיונות. בלשכת ראש הממשלה הסבירו שעל נתניהו להתכונן לנסיעתו הקרובה בבריטניה, למרות שהנסיעה תוכננה כבר לפני חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשך תקופה ארוכה נמנע נתניהו מלענות לשאלות של עיתונאים. רק בשבוע שעבר נקבעה מסיבת עיתונאים בעקבות ההחלטה להפחית את המע"מ ואת מס החברות. רק ברגע האחרון הוחלט בלשכת ראש הממשלה שלא לאפשר לכתבים לשאול שאלות. במקום זה הסתפקו נתניהו וכחלון בהצהרות קצרות.

למעשה, סבב הראיונות האחרון שהעניק לכלי התקשורת בישראל היה שבוע בלבד לפני הבחירות, כשהסקרים ניבאו לו היחלשות משמעותית. במסגרת סבב הראיונות היה אמור נתניהו להתראיין גם לערוץ 10, אלא שנתניהו סירב להתראיין על ידי העיתונאי רביב דרוקר - ובתגובה הכריז ערוץ 10 על ביטול הריאיון עמו.

"מסיבת העיתונאים" הסתיימה בהצהרה (הדס פרוש / פלאש 90)

במקום ריאיון - סרטון בפייסבוק

עם או בלי קשר להחלטתו לבטל את הראיונות, העלה נתניהו לדף הפייסבוק שלו סרטון שבו הוא מתפאר בהישגיו מאז הקמת הממשלה. "אנחנו עושים המון דברים בשביל המדינה", אומר נתניהו בפתח הסרטון. "אני יודע שאתם לא שומעים על זה בתקשורת, אבל אני קיבלתי בבחירות מנדט ברור להוביל את מדינת ישראל בדרכי וזה בדיוק מה שאני עושה".

"אני שומר על הביטחון שלכם, אצלי אין הכלה ואין הבלגה", אומר נתניהו. "אנחנו נוציא את הגז מהאדמה. אני מסלק מכשול אחרי מכשול ושום פופוליזם לא יעצור אותי". בין היתר מפרט נתניהו את פעולות הממשלה בנושא הורדת מסים, תשתיות, חינוך והנושא האירני".

למרות שנתניהו הוא שבחר לבטל את הראיונות שלו לרגל החג, בסוף הסרטון ייחד עקיצה לכלי התקשורת: "יש עוד המון דברים, אבל את זה לא תשמעו בתקשורת. כנסו לפייסבוק שלי בשביל זה".