האם זו יריית הפתיחה לקמפיין של חולדאי במפלגת העבודה?

בצעד יוצא דופן שעשוי לאותת על כוונותיו בהמשך, שלח ראש עיריית תל אביב איגרת לחברי מפלגת העבודה ובה התייחס להליך הפריימריז. במכתבו הוא שיבח את החלטתו של הרצוג שלא להצטרף לממשלת נתניהו, אך קרא לקבוע תאריך לבחירת יושב ראש למפלגה

יתמודד מול הרצוג? (פלאש 90, מרים אלסטר)

למרות הכישלון שלו במרוץ לראשות הממשלה, זוכה יושב ראש המחנה הציוני מאז הבחירות לשקט יחסי במפלגה שלו. איגרת ששלח היום (שני) ראש עיריית תל אביב רון חולדאי לחברי המפלגה עשויה לבשר על סוף תקופת החסד של יצחק (בוז'י) הרצוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חולדאי אומנם לא אמר באופן מפורש כי בכוונתו להתמודד על ראשות המפלגה, אך בצעד יוצא דופן התערב בהליך הפריימריז. "נושא ארגון המפלגה ובחירת מוסדותיה נראה על פניו טכני, אבל יש לו משמעות רבה לגבי היכולת שלנו להתארגן, לגייס את הכוחות ולהביא קהלים נוספים לתמוך במפלגה", כתב חולדאי.

ראש עיריית תל אביב אומנם שיבח את ההחלטה של הרצוג להישאר באופוזיציה, אך קרא לקבוע מועד לבחירת יושב ראש למפלגה. חולדאי אף התייחס לשינוי שם המפלגה במסגרת האיחוד בין מפלגת העבודה לתנועה בראשות לבני ואמר: "הייתי רואה בחיוב אם תחזור המפלגה לשמה המקורי, בעיניי יש לכך משמעות ערכית".

נגמרה תקופת החסד? (פלאש 90, מרים אלסטר)

באיגרת התייחס חולדאי ל"דרכה הרעיונית של המפלגה" והכריז כי "הנושא החשוב ביותר על סדר היום הלאומי הוא הצורך הדחוף והמידי של ישראל להתניע את התהליך המדיני ולהביא לידי היפרדות מהפלסטינים". הוא קרא לקבל את הסכם הגרעין עם אירן כעובדה קיימת ולפעול לחיזוק הברית עם ארצות הברית ואירופה.

"הגישה של חולדאי שמרנית ומיושנת", תקפה בתגובה לאיגרת חברת הכנסת מיכל בירן (המחנה הציוני). "חולדאי מבקש להחזיר את מפלגת העבודה עשרות שנים לאחור. הוא אדם מוכשר ורב פעלים אבל זה גדול עליו, הוא אינו מתאים להנהיג את מפלגת העבודה".