מסתמן: תיקו בהצבעה על מתווה הגז

סירובו של יו"ר ישראל ביתנו לעמוד לצד הקואליציה בהצבעת המליאה על מתווה הגז העלה את יתר חברי הכנסת לעמדת מיקוח מול רה"מ נתניהו, שמצא את עצמו במצב של תיקו 56 קולות - פחות מיממה להצבעה. בינתיים הסחטנות הפוליטית חוגגת

כאב ראש רגע לפני ההצבעה על המתווה, נתניה (רויטרס)

לקראת ההצבעה הכפולה הצפויה מחר (שני) במליאת הכנסת לאישור מתווה הגז, נקלע ראש הממשלה נתניהו למצב בעייתי שבו לא מובטח לו רוב בהצבעה המכריעה על הנעת המהלך בפועל. התוצאה: סחטנות פוליטית מצד חברי המפלגות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעוד שבהצבעה העקרונית על מתווה הגז מחר מובטח לנתניהו יתרון משמעותי של שמונה קולות, בחסות חברי מפלגת "ישראל ביתנו", מסתמן כי בהצבעה המכרעת להנעת המתווה הצליח נתניהו לגייס את תמיכתם של מחצית מחברי הכנסת.

החלטתו של יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שלא לעמוד לימין האופוזיציה בנושא גלגלה את סוגיית גורלו של מתווה הגז אל חברי הכנסת, שחלקם כבר הציגו לראש הממשלה דרישות שונות כתנאי להצבעתם ואף להימנעותם בהצבעה.

מאחורי אחת ההצעות עומדים חברי כנסת ערביים, הדורשים בתמורה להצבעתם הכשרה המונית של בנייה בלתי חוקית בנגב ובגליל. הצעה זו זוכה לפי שעה לסירוב גורף מצד הקואליציה, שם עדיין מנסים לקושש קול אחד נוסף ממחנהו של ליברמן.