אקוניס התפטר: "חוסר גיבוי"

פרסום ראשון: הסעיף החדש בחוק רשות השידור האוסר על השמעת דעות אישיות של שדרנים, עורר ביקורת רבה אצל עיתונאים, והשר הממונה על רשות השידור אופיר אקוניס התאמץ להגן עליו בריאיונות בתקשורת. אבל רה"מ גרם לו מבוכה כשהודיע שיבטל את הסעיף. בעקבות זאת החליט השר להתפטר מסמכותו

"חוסר גיבוי". אקוניס ונתניהו (תומר נויברג, פלאש 90, רויטרס)

הוא היה האדם הנאמן ביותר לראש הממשלה במשך שנים, אבל אחר הצהריים (שישי) אופיר אקוניס הניח את המפתחות על השולחן, ובמכתב חריף הודיע על התפטרותו מתפקיד השר האחראי על רשות השידור והרשות השנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרקע הוא כמובן החלטתו של נתניהו לפעול לבטל את התיקון בחקיקת חוק רשות השידור, זה שזכה לכינוי "סעיף סתימת הפיות". אקוניס זועם על ראש הממשלה, על כך שלא גיבה אותו ועל כך שלא עדכן אותו בהחלטתו.

במכתב שנשלח כתב אקוניס בין היתר: "בשום שלב לא הייתה כוונת הסעיף לאסור הבעת דעה בתכניות. כל מטרתו הייתה לחדד את כללי האתיקה בשידורי החדשות. אין ולא הייתה במטרת חוק השידור הציבורי הישראלי לסגור פיות. ההיפך הוא הנכון: מטרתו היא לפתוח פיות".

מתוך המכתב שהונח על שולחן רה"מ (חדשות 2)

ובסיכומו של המכתב כתב אקוניס: "עם סיום חקיקת התיקונים המבטיחים את הקמת הגוף החדש ומימוש הבטחתו לביטול אגרת הטלוויזיה, ובחוסר הגיבוי המתבקש, אני מחזיר לך את הסמכויות והאחריות שהטלת עליי בענייני רשות השידור והרשות השנייה, ומאחל לך הצלחה בהמשך העיסוק בעניינים אלה בתפקידך כשר התקשורת".

אקוניס חש שראש הממשלה זרק אותו תחת גלגלי האוטובוס, התפטרותו תיכנס לתוקפה באופן מיידי, ולכן כשתיפתח רשות השידור החדשה מי שיהיה ממונה עליה הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "כל מקורבי נתניהו בליכוד מונו לתפקידים בכירים בממשלה ובקואליציה. ראש הממשלה אינו צריך לדבוק בעמדות שגויות רק מפני שהובעו על ידי מקורביו".