פרסום ראשון: מחאת ההורים השכולים על מינוי הירש - "נעתור לבג"ץ"

אחרי המפגש עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, מעלים ההורים השכולים הילוך במאבק נגד מינוי גל הירש למפכ"ל. "נראה שהדברים עברו לארדן ליד האוזן", אמר אחד מהם. "נילחם עד טיפת הדם האחרונה"

"הדברים עברו ליד האוזן" (יונתן סינדל / פלאש 90)

לאחר שנפגשו עם השר ארדן שהבטיח להם שיבחן את טענותיהם, הודיעו ההורים לחללים ממלחמת לבנון השנייה שהם מפסיקים את המאבק נגד בחירתו של גל הירש למפכ"ל המשטרה הבא. אלא שבימים האחרונים הם החליטו לחדש את המאבק והם מתכוונים לפנות לבג"ץ. כך נודע הערב (חמישי) לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשפחות השכולות מתכוונות להיפגש ביום ראשון בערב כדי לגבש ולסכם את דרכי הפעולה שלהם להמשך המאבק. בימים האחרונים הם ערכו שיחות עם מספר עורכי דין, על מנת למצוא את המתאים ביותר לעתירה נגד המינוי.

מה שגרם להם בין היתר לקבל את ההחלטה היה הגיבוי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת הממשלה למינוי. לדבריהם, ארדן אמנם הקשיב לטענות שלהם, אך הם לא שמעו ממנו דבר מאז.

"שיהיה אדם ראוי ללא תיק על הגב"

חיים צמח, אביו של עוז צמח ז"ל, סיפר לחדשות 2 Online: "החלטנו לבסוף להמשיך במאבק שלנו עד שהנושא יירד מסדר היום הלאומי - עד שיהיה מפכ"ל אחר שהוא לא גל הירש. לא אכפת לנו שהוא לא יהיה מהמשטרה - העיקר שזה לא יהיה הירש, אלא אדם ראוי ללא תיק על הגב, ואנו מתכוונים לעתור בקרוב לבג"ץ".

"אנו לא מאמינים לכל הספינים של הימים האחרונים, ואני ממשיך לחשוב שיש פה מזימה שמתכננים אותה הרבה זמן", אמר יואב צור, אביו של איתמר ז"ל. "אנחנו מתכוונים להגיש בג"ץ ולא להמתין לרגע האחרון, ואנחנו בחיפושים אחרי עורך דין. אנשים שבדקו את ההתנהלות של גל הירש דיברו עם ארדן - אז למה להמשיך עם זה? נראה שזה עבר לו ליד האוזן. אנחנו נילחם עד טיפת הדם האחרונה".

 לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv