ח"כ סתיו שפיר: "הח"כים לא יודעים על מה הצביעו"

בתום הצבעה צמודה העבירה אמש הממשלה את תקציב המדינה ברוב של 57 חברי כנסת בלבד מול 53 מתנגדים. הביקורת אחרי ההצבעה לא איחרה להגיע מטעם חברי האופוזיציה שטענו: "התקציב הזה הוא שקר"

ארכיון

בתום הצבעה צמודה אמש הצליחה הממשלה להעביר את תקציב המדינה לשנים 2015 ו-2016 בקריאה ראשונה. אלא שהביקורת בנוגע לסעיפים עליהם הצביעו חברי הכנסת לא איחרה להגיע: "רוב חברי הכנסת בכלל ידעו על מה הצביעו", אמרה בתום ההצבעה ח"כ סתיו שפיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בדפי ההסבר שמצורפים לתקציב לא מופיעים הסברי אמת, אלא רק מכבסת מילים משומשת", המשיכה שפיר. "כי לא הוחלט באמת כמה תקבל מערכת הביטחון, וחוסר ההחלטה יעלה לנו הרבה כסף, כי יש בתקציב אינספור סעיפים שנגזרים מהסכמים קואליציוניים ויעדיהם הספציפיים לא מפורטים, וכי גופים שהוחלט בעבר לא לתקצב משום שהובן שיש בהתנהלותם חשד לשחיתות, כמו החטיבה להתיישבות - מתוקצבים בכל זאת, וללא פירוט אמיתי של תכניות העבודה שלהם".

לדבריה אין בתקציב הזה שום תכנית עבודה להגדלת הצמיחה, לחיזוק החברה הישראלית או להשקעה אמתית. "התקציב הזה הוא שקר אחד גדול", הוסיפה בכעס.

"התקציב הוא שקר גדול", שפיר (פלאש 90)


התקציב אושר אמש בקריאה ראשונה בכנסת , ברוב של 57 ח"כים לעומת 53. גם חוק ההסדרים אושר ברוב של 57 מול 53, וכך גם החוק להגדלת הגירעון.

השר אריה דרעי לא נכח בהצבעה, ככל הנראה בשל סירוב האוצר למע"מ אפס על מוצרי יסוד. גם השרים ארדן ושלום לא נכחו בהצבעה, כמו גם שרון גל שהודיע על התפטרותו. מנגד, גם באופוזיציה נרשמו מספר היעדרויות: יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, פונה לבית חולים הדסה עין כרם בעקבות כאבים בחזה ולא השתתף בהצבעה.

שר החינוך בירך על ההישג של הממשלה וכתב בעמוד הטוויטר שלו: "העברנו עכשיו תקציב של חינוך. ישראל שמה את החינוך בראש: תקציב חינוך: 51 מיליארד, תקציב ביטחון: 44 מיליארד לא כולל פנסיות/שיקום. כך צריך!"

כחלון, ארכיון


כחלון: "תקציב שמביא בשורות"

"אחרי 100 ימים של עבודה אינטנסיבית אני שמח שהגענו לישורת האחרונה", אמר לפני ההצבעה שר האוצר משה כחלון. "בתקציב שמוגש היום, יש שינויים מהתקציב שהוגש בממשלה הקודמת. בעיניי, התקציב הוא לא רק חשבונאות אלא ערכים ותפיסת עולם. הוא מבט תפיסת עולם חברתית. מאחורי המספרים והסעיפים יש אנשים, הדאגה לחינוך ולבריאות שלהם ולשיפור החיים שלהם. זה תקציב שמביא בשורות עם סדר עדיפויות חדש".

השר כחלון המשיך ואמר: "אני לא תמים, חברי האופוזיציה יתקפו את התקציב כי זו העבודה שלהם אבל כמה שנים לא ראיתם תקציב חברתי כזה, ללא גזרות, ללא הכבדות. זה תקציב שמראה גישה שהתקציב משרת את החברה ולא החברה משרתת את התקציב".

"לעם הזה מגיע שינוי. אנחנו מתחילים מהלך של תיקון עוולות חברתיות. הגיע הזמן שתהיה לנו הזדמנות שווה במדינת ישראל. האיום הגדול הוא הפערים החברתיים שרק הולכים וגדלים. אנחנו רוצים להביא שינוי ואין ספק שעם ממשלה של 61 זה קשה ופה צריכה לבוא לידי ביטוי האחריות שלכם".