איימן עודה חש בליבו בכנסת ופונה

יו"ר הרשימה המשותפת הרגיש כאבים בליבו לפני ההצבעה על התקציב, ופונה לבית החולים הדסה עין כרם. עודה, שנבחר לראשות חד"ש בשנה שעברה, הועבר לטיפול רפואי בהכרה. גם ח"כ חזן חש ברע וקיבל טיפול רפואי במרפאת הכנסת

איימן עודה, ארכיון (חדשות 2)

רק בריאות: יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, חש הערב (רביעי) רע ופונה לבית החולים - דקות לפני ההצבעה בקריאה ראשונה על התקציב. עודה חש כאבים בחזהו והועבר לטיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, לאחר שככל הנראה חווה אירוע לבבי. מהצוות הרפואי נמסר כי עודה פונה בהכרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם ח"כ אורן חזן חש ברע במהלך הדיונים: חזן הסובל מקשיי נשימה שגרתיים חש דקירות בחזה וקוצר נשימה פתאומי בדיוני ועדת הכנסת. ח"כ ד"ר אחמד טיבי ניגש לסייע לו ולבדוק אותו, והורה לו להתפנות מהחדר. לאחר טיפול קצר במרפאות הכנסת חזן שב להצבעות.

חזן בוועדת הכנסת, הערב (ח"כ יואל חסון)

עודה בן ה-40 נכנס לפוליטיקה בשנה האחרונה: קודם לכן עסק בעריכת דין והיה פעיל חברתי במפלגה הקומוניסטית הישראלית החברה בחד"ש. עודה סיפר כי בעבר נחקר מספר פעמים על ידי שירות הביטחון הכללי בשל פעילותו הפוליטית. ב-1998 נבחר למועצת העיר חיפה, בה כיהן עד 2003. לאחר מכן שימש כרכז פרויקט עמותת "סיכוי" וכמזכ"ל תנועת חד"ש.

לקראת הבחירות לכנסת ה-19 ב-2013 הוא הוצב במקום השישי ברשימת חד"ש, אך המפלגה קיבלה רק ארבעה מנדטים. בסוף 2014 זכה עודה במפתיע בראשות חד"ש, לאחר פרישתו של הח"כ לשעבר מוחמד ברכה. לקראת הבחירות חברה המפלגה לסיעות בל"ד ורע"ם-תע"ל - וכך הוקמה הרשימה המשותפת, בראשה הוצב עודה.

נתניהו ועודה, השבוע

לאחר הבחירות החל לכהן כחבר בוועדת הכנסת, חבר בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות וממלא-מקום בוועדת הכספים. הוא גם עומדג בראש שדולת התרבות וחבר בשדולה לחיזוק ופיתוח הכלכלה הערבית. שלשום נפגש עודה עם נתניהו וסיכם עמו על תכנית לשילוב כלכלי ולצמצום פערים במגזר הערבי במסגרתה תוסיף הממשלה כ-900 מיליון שקלים לרשויות הערביות בישראל. בשל כך בוטלה השביתה שתוכננה ברשויות ובבתי הספר הערביים. , אך הדבר גרר ביקורת גם מגורמים במגזר וגם מצד הימין.

ח"ר איימן עודה אמר אז: "ניהלנו מאבק עיקש והצלחנו להגיע להסכמה עם משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר על גיבוש תכנית רב שנתית למחיקת פערים חברתיים וכלכליים שתבנה בשיתוף מלא של מנהיגות האוכלוסייה ותוגש עוד חודש. הצגת התוכנית היא צעד חשוב אבל המבחן האמיתי כעת הוא מבחן היישום. נמשיך להיאבק בשיתוף פעולה של כל הגורמים על מנת לייצר עתיד ותקווה לאזרחים הערבים".