אחרי פירון: גם ח"כ שרון גל מתפטר מהכנסת

דקות אחרי הודעתו הרשמית של שר החינוך לשעבר ח"כ שי פירון על פרישתו מהחיים הפוליטיים, מודיע גם חבר הכנסת מישראל ביתנו על התפטרותו. "אני חש כי במצב הנוכחי, כח"כ מן השורה באופוזיציה, דוקא כעיתונאי אוכל להביא את יכולותיי לידי ביטוי בצורה טובה יותר"

עוזב. ח"כ שרון גל (יונתן סינדל, פלאש 90)

דקות אחרי ההודעה הרשמית של ח"כ שי פירון, גם ח"כ שרון גל מתפטר מהכנסת: אחרי כהונה קצרה של פחות מחצי שנה, חבר הכנסת והעיתונאי לשעבר שרון גל (ישראל ביתנו) - פורש מהכנסת. גל הודיע על עזיבתו דקות בלבד לאחר שח"כ שי פירון הודיע אף הוא על פרישה מחברותו במשכן. ככל הנראה הוא ישוב לעבוד בערוץ 20.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הודעתי היום ליו"ר הכנסת על התפטרותי מהכנסת", כתב ח"כ גל. "כמי שהיה עיתונאי בעל אג'נדה, ניתנה לי לפני הבחירות האחרונות הזדמנות לנסות ולקדם אותה מתוך הכנסת כחלק מסיעת ישראל ביתנו. שמחתי על ההזדמנות וניצלתי אותה בצורה המיטבית בעת כהונתי".

לדבריו של הח"כ הצעיר, הוא שואף לחזור לעיסוקו הקודם: "במצב הנוכחי, כח"כ מן השורה בסיעת אופוזיציה, דווקא כעיתונאי אוכל להביא את יכולותיי לידי ביטוי בצורה טובה יותר ומשהגעתי למסקנה הזו החלטתי לעשות את הצעד כבר עכשיו".

ליברמן (חדשות 2)

גל הודה ליו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן "על האמון שנתן בי ולעמיתיי בסיעה ובכנסת על הזכות לעבוד לצידם. אמשיך לתרום ולקדם את הדברים שאני מאמין שהם לטובת מדינת ישראל גם בהמשך הדרך".

ליברמן הביע צער על החלטתו של גל לפרוש מהכנסת אך הדגיש: "אני מכבד את העובדה כי גל פועל על-פי צו מצפונו ומתוך כוונה להביא את יכולותיו לידי ביטוי בצורה המירבית ובדרך הטובה ביותר שהוא סבור שהוא יכול לתרום למדינת ישראל. גל השתלב במפלגה בצורה טובה ותרם לה ואני מודה לו על-כך".

את מקומו של שרון גל בכנסת צפוי לתפוס עודד פורר, ששימש בעבר מנכ"ל משרד העלייה והקליטה וכיהן בעבר כיו"ר צעירי ישראל ביתנו.