ח"כ חזן: "בגלל דחיפה במרפק אני אויב הציבור? פוגעים בי רק כי נבחרתי לכנסת"

יממה לאחר שהודיעה המשטרה כי היא ממליצה להעמידו לדין בחשד לתקיפת מנכ"ל עיריית אריאל, ח"כ אורן חזן אומר בשיחה עם חדשות 2 Online כי הוא בטוח שלא יועמד לדין: "הותקפתי ואויימתי על ידי ראש העיר על רקע יריבות פוליטית. אם לא הייתי נבחר, התיק היה נסגר מזמן"

"הופכים אותי לאויב הציבור" (הדס פרוש, פלאש 90)

יום אחרי המלצת המשטרה להעמידו לדין בגין תקיפת מנכ"ל עיריית אריאל, אבי עזר, מגיב ח"כ אורן חזן בביטול להחלטה ומדגיש בשיחה עם חדשות 2 Online: "אם לא הייתי נבחר לכנסת, התיק היה נסגר מזמן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ חזן טוען כי מדובר בסיפור שנובע מיריבות פוליטית: "גם אני הותקפתי ואויימתי על ידי ראש העיר. הגשתי תלונה נגדו על איומים ונגד מנכ"ל העירייה על תקיפה, לאחר שהוא אחז בי בחוזקה ביד. בתגובה לכך הוגשה תלונה נגדית שכאילו אני דחפתי אותו עם המרפק. על דחיפה עם המרפק מנסים לעשות כאילו אני עכשיו אויב הציבור מספר 1. בונים פה מגדלים, והרים וגבעות שיבושם לתקשורת".

הוא ציין כי לא הייתה לו כל היכרות מוקדמת עם המנכ"ל: "הוא לא רלוונטי ולא מעניין בעייני. הוא לא עושה את עבודתו. הוא פוגע בתושבי העיר יום יום, זו עירייה כושלת. ראש העיר כושל. ובשל היריבות הפוליטית הגענו למקום הזה". חזן מסביר כי התיק היה נגנז מזמן ונסגר מחוסר אשמה, אך בחירתו לכנסת שינתה את התמונה: "יום יום, שעה שעה אנשים מגישים תלונות על גניבות, פריצות והתיקים נסגרים".

"מתנהל נגדי מסע ציד ושטנה תקשורתי"

חזן הוסיף כי הוא "סומך על המשטרה שתעשה את עבודתה, תפקידה לחקור. הסמכות היחידה שצריכה לקבל את ההחלטה אם להעמיד אותי לדין הוא היועץ המשפטי לממשלה ואין לי צל של ספק שכשהתיק יגיע לפתחו הוא ייסגר מחסור אשמה כי אין פה שום דבר. היועץ המשפטי לא יגרר לתוך העליהום התקשורתי, הפופוליזם מסע הציד והשטנה, שמתנהל נגדי בחודשים האחרונים".

לטענתו, הוא מהווה מטרה נוחה מסיבה אחת כי הוא לא מתיישר עם התקשורת ועם הלך הרוח שלה:  "אם אתם רוצים לפגוע תפגעו בי. אני כאן, אמשיך בשליחות ובעשייה למען אלה שזקוקים לי".

"רודפים אותי כי נכנסתי לכנסת". ח"כ חזן (חדשות 2)


אתמול הודיעה המשטרה כי היא ממליצה להעמיד לדין את ח"כ חזן בחשד לעבירות של תקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה. לפי החשד, בחודש אוקטובר 2014 - עוד לפני שהתמנה לחבר כנסת - תקף את מנכ"ל עיריית אריאל במשרדי העירייה במהלך ויכוח שהתגלע ביניהם על רקע הטלת עיקול בגין חוב לעירייה.

בוויכוח היה מעורב גם ראש העירייה ובעקבות תלונה שהוגשה למשטרה לאחר שחזן נבחר לכנסת הוחלט להעביר את החקירה ליאח"ה. גם ח"כ חזן במהלך החקירה התלונן נגד מנכ"ל העירייה, אך בתום החקירה התגבשה תשתית ראייתית שהובילה את המשטרה להמלצה להעמידו לדין.