נתניהו ועודה סיכמו: 900 מיליון למועצות הערביות

ראש הממשלה נפגש עם יו"ר הרשימה הערבית המשותפת וסיכם עמו על תכנית מקיפה לצמצום הפערים. גורמים במגזר הערבי מתחו ביקורת וגם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שאמר: "זו ירייה ברגל של המדינה הציונית"

נתניהו ועודה, היום (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (שני) עם יו"ר הרשימה הערבית המשותפת איימן עודה וסיכם עמו על תכנית לשילוב כלכלי ולצמצום פערים במגזר הערבי במסגרתה תוסיף הממשלה כ-900 מיליון שקלים לרשויות הערביות בישראל. בשל כך בוטלה השביתה שתוכננה ברשויות ובבתי הספר הערביים, אך הדבר גרר ביקורת גם מגורמים במגזר וגם מצד הימין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התכנית החדשה כוללת שורה של צעדים שנועדו לחזק את המגזר הערבי בישראל, והיא תופעל על ידי משרדי הממשלה הרלוונטיים, בשיתוף פעולה מלא עם נציגי החברה הערבית. "אני ראש הממשלה של כל אזרחי ישראל, תכנית הסיוע עליה החלטנו היום היא תיקון משמעותי וצעד נוסף שנועד לשלב את אזרחי ישראל הערבים בחברה הישראלית כשווים בין שווים", אמר ראש הממשלה לאחר הפגישה.

ח"ר איימן עודה אמר: "ניהלנו מאבק עיקש והצלחנו להגיע להסכמה עם משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר על גיבוש תכנית רב שנתית למחיקת פערים חברתיים וכלכליים שתבנה בשיתוף מלא של מנהיגות האוכלוסייה ותוגש עוד חודש. הצגת התוכנית היא צעד חשוב אבל המבחן האמיתי כעת הוא מבחן היישום. נמשיך להיאבק בשיתוף פעולה של כל הגורמים על מנת לייצר עתיד ותקווה לאזרחים הערבים".

התכנית שעבור רבים מעוררת תקווה - דווקא זכתה לביקורת חריפה מצד גורמים במגזר הערבי ומצד יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. ״החלטתו של רה״מ, בנימין נתניהו, לתת לאיימן עודה ושותפיו האנטי-ציוניים הישג בצורת הודעה בסיום הפגישה עימם על העברת 900 מיליון ש״ח לרשויות הערביות, היא מעשה שהוא בבחינת ירייה ברגל של המדינה הציונית", אמר ליברמן.

עוד הוסיף ליברמן: "אינני מתנגד להעברת הכספים הללו למגזר הערבי, אך בחירתו של נתניהו לעשות זאת באמצעות איימן עודה, אחמד טיבי, ג׳מאל זחאלקה ומסעוד גנאיים המייצגים רשימה פוליטית שאנשיה השוו את הציונות לדעא"ש ושחלקם הם תומכי טרור מובהקים ו'משתתפי משטים' שהצדיקו את חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים, זהו חוסר אחריות לאומי הגובל בהפקרות".

ובהתייעצות סוערת שהתקיימה בנצרת בין חלק מראשי המועצות המקומיות. ראש עיריית טמרה ד"ר סוהיל דיאב אמר: "רק בשבוע שעבר הצבענו בעד השבתה של המועצות המקומיות ומערכת החינוך והיום אנחנו מגלים שלא שאלו כלל לדעתנו. מה שראש הממשלה ושר האוצר הבטיחו להעביר לא יספיק". ראשי מועצות ערביות נוספות מתחו גם הם ביקורת על המהלך.