"לאדם מבחוץ יש סיכוי גבוה לחולל שינוי"

לאחר התגובות הנזעמות בצמרת המשטרה על דבר מינויו של תא"ל גל הירש לתפקיד המפכ"ל, מנמק השר לביטחון פנים גלעד ארדן את החלטתו וקובע שהירש הוא המועמד המתאים ביותר להוביל את המשטרה בעת הזו. "הירש הוא אדם ערכי, חכם ומחויב לחולל שינוי ורפורמות ואני אתן לו את כל הגיבוי"

השר לביטחון הפנים גלעד ארגון התייחס הערב (שלישי) להחלטתו למנות את תא"ל גל הירש לתפקיד מפכ"ל המשטרה. בריאיון לדני קושמרו במהדורה המרכזית הסביר ארדן בין השאר מדוע העדיף למנות לתפקיד מועמד מחוץ לשורות הארגון ודחה את הטענות על לחצים מצד רה"מ נתניהו בתהליך המינוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהתייחסו להפתעה הרבה סביב המינוי הסביר ארדן שהמציאות הארגונית במשטרה הביאה אותו להבנה כי מי שיוביל את הארגון יגיע מחוץ לשורותיו. "נכנסתי לתפקידי לפני שלושה חודשים והוטלה עלי משימה, וכך קרה שהייתי צריך גם ללמוד ארגון גדול כמו המשטרה, גם להכיר אנשים מתוכו וגם לבחור לו מפכ"ל", אמר ארדן. "צריך להבין את הסיטואציה שנקלעתי אליה. עם הזמן כשהתבררה לי העוצמה של הבעיה בתרבות הארגונית של המשטרה, וכשאזרחי ישראל מצפים לשינוי מציאות תהומית זו ההחלטה שקיבלתי"

עוד הוסיף ארדן כי הוא מגלה הבנה לתגובות הנזעמות בצמרת המשטרה בעקבות המינוי, ובראשם החלטתו של מ"מ המפכ"ל ניצב בנצי סאו לפרוש מתפקידו. "זו תגובה טבעית ואני מבין את התגובות", הסביר ארדן. "אין לו שום כעס אלא רק הבנה, אך יחד עם זאת כשר יש לי אחריות להביא את האדם שאני חושב שהכי מתאים להביא את השינוי הנדרש לארגון. בנצי סאו הודיע לי שיש בכוונתו לפרוש, וביקשתי ממנו לכהן כסמפכ"ל הקבוע של משטרת ישראל. אני עדיין מקווה שישקול מחדש את הבקשה שלי, כי יש לו תרומה חשובה לארגון הזה והייתי רוצה שהוא ימשיך בו".

על הטענות ללחצים מצד נתניהו בהליך המינוי אמר ארדן, כי למרות מעורבותו החיונית של רה"מ בתהליך בחירת המפכ"ל, הבחירה בהירש הייתה שלו. "לא היה שום לחץ מטעם רה"מ, למרות שאני לא חושב שזו רק זכותו אלא גם חובתו להיות מעורב בתהליך הבחירה של מפקד הארגון הזה. זיהיתי בגל הירש אדם מאוד ערכי, חכם ומחויב לחולל שינוי ורפורמות ואני אתן לו את כל הגיבוי. אני נושא באחריות למינוי הזה, ואני מקווה שהממשלה וועדת טירקל יאשרו אותו".