ריבלין: "יש לנו כוח להילחם בגל הטרור"

נשיא המדינה ריבלין נפגש עם ראשי היישובים ביהודה ושומרון. "אנחנו חייבים להיות קיר ברזל מול אלו הקמים עלינו", אמר להם הנשיא, "עלינו להקפיד לעשות זאת בדרכים חוקיות". אנשי יש"ע ביקשו לחבק את הנשיא שספג איומים, אך גם להתריע מהקפאת הבנייה באזור

על רקע האיומים שספג בעקבות הביקורת שהשמיע על הרצח בכפר הפלסטיני דומא, נפגש הבוקר (שני) נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עם ראשי יישובים ביהודה ושומרון, שביקשו לחזקו ולספר לו על האתגרים שעמם הם מתמודדים בתקופה סוערת זו של מתיחות עם הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בחודשים האחרונים ההתיישבות ביהודה ושומרון מתמודדת עם אירועים קשים, לכן המפגש הזה חשוב", אמר הנשיא לאורחיו. "יש לנו כוח להילחם עם גל הטרור הנוכחי, אנחנו חייבים להיות קיר ברזל מול אלו הקמים עלינו. המאבק אינו לשם המאבק, אנחנו נאבקים על המשך העשייה והשגשוג".

"הזכות על ארץ ישראל היא זכות אבות, ברור לכולנו שעלינו להקפיד לפעול בדרכים חוקיות", הוסיף הנשיא ריבלין. הוא הדגיש כי הוא מודע לכך שראשי היישובים באזור נמצאים בחזית. "כמו תמיד, החלוצים שהולכים לפני המחנה משלמים מחיר כבד".

"האתגרים שמולם אנו מתמודדים, כמו הרצח בכפר דומא, מעודדים תקיפה של אנשי ההתיישבות, אלא מעשים חמורים. צריך לעצור את המקהלה שתוקפת אותנו", אמר אבי רואה, יו"ר מועצת יש"ע. הוא הדגיש כי בחודשים האחרונים נתקלים חיילי צה"ל והתושבים באזור בשורה של אירועים אלימים.

יו"ר מועצת יש"ע, היום (חדשות 2)

ראשי היישובים הביעו תקווה כי תכניות בנייה נוספות יקודמו בקרוב. "התכניות לא עולות לוועדות של המנהל האזרחי בגלל ראש הממשלה שפועל כך בגלל לחצים אירופים ואמריקנים", טען רואה. "אני לא יודע עם רה"מ חזק או חלש. מצד אחד הוא ימין, מצד שני הוא בולם את ההתיישבות".

שילה אדלר, מנכ"ל מועצת יש"ע אמר: "אני כאן כדי לחזק את הנשיא, זה הנשיא הטוב ביותר שיכולנו לקבל. הגענו לכאן כדי לחבק ולהזכיר את המחויבות של הנשיא להתיישבות, הוא היה מחויב לציבור הזה לכל אורכה של הדרך ובוודאי גם ימשיך".