ליברמן לחדשות 2: "ההדלפות פוגעות בישראל"

סערת הקלטות ברק נמשכת: יו"ר ישראל ביתנו תוקף את שר הביטחון לשעבר, שחשף פרטים מהדיונים על תקיפה אפשרית באירן. "כשהיום מדינת ישראל אומרת שכל האופציות על השולחן, בטהרן פשוט מגחכים". על רה"מ אמר: "אם נתניהו לא מסוגל להעביר החלטה בקבינט - זו בעיה"

"ההרתעה נפגעת", ליברמן (רויטרס)

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מותח ביקורת חריפה על התנהלותו של שר הביטחון לשעבר אהוד ברק, בשל ההקלטות שפורסמו ב"אולפן שישי" בהן נשמע ברק חושף פרטים מהדיונים שהתקיימו על האפשרות שישראל תתקוף באירן. "זו פגיעה ביכולת ההרתעה ובאמינות שלנו", טען ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא מתכוון להיכנס לתוכן השיחות והעמדות של השרים, אבל עצם ההדלפה של המהלכים והדיונים הכי סגורים ורגישים שאמורים להיות סודות מדינה, זה דבר בלתי סביר", אמר ליברמן בריאיון למהדורה המרכזית, שבו התייחס להקלטות של ברק לאילן כפיר ודניאל דור, מחברי הביוגרפיה שלו "מלחמות חיי",

לדבריו, בפעולה זו חושף ברק את ישראל לביקורת בינלאומית. "אנחנו נראים בכל העולם פטפטנים, זה מונע ממדינות מלשתף איתנו פעולה, נאלצנו בעבר להתנצל על הדלפות. הסטיגמה הזו שזה יוצר על ישראל פוגעת בנכונות לחלוק איתנו מידע".

נתניהו וברק, ארכיון (רויטרס)

ליברמן רמז כי דבריו של ברק עלולים לפגוע ביכולת ההרתעה של ישראל מול משטר האייתולות באירן, בימים שלאחר הסכם הגרעין שנחתם עם המעצמות. "כשהיום מדינת ישראל אומרת שכל האופציות על השולחן, בטהרן פשוט מגחכים".

שר החוץ לשעבר לא חסך ביקורת גם מראש הממשלה נתניהו. "אם ראש הממשלה לא יודע להעביר בקבינט שהוא הרכיב את ההחלטה שהוא רוצה, אז יש בעיה בתהליך קבלת ההחלטות", טען ליברמן. "כשמנחם בגין רצה להעביר החלטה על תקיפה בעירק, תוך התנגדות של הממסד הביטחוני, אף אחד לא שמע הדלפות".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הגיע הזמן להפסיק את הדיבורים חסרי האחריות בעניינים הקשורים בביטחון המדינה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לפעול באחריות ובתקיפות למען בטחון ישראל ואזרחיה, לא טומן את ראשו בחול, מצביע על הסכנות והאיומים כפי שהם ופועל בנחישות ובהחלטיות בדיוק כפי שעשה רק לפני מספר ימים בסוריה וכפי שעשה בעשרות החלטות ומבצעים שחלקם סמויים מעיני הציבור וטוב שכך".