בג"ץ: על נתניהו למנות שר בריאות תוך 60 יום

בפסיקה דרמטית קיבלו שופטי העליון את עתירת "יש עתיד" והורו על מינוי שר בעל סמכויות מלאות במשרד הבריאות. בעקבות ההחלטה ייאלץ סגן השר ליצמן להכריע תוך 60 יום אם להתמנות לשר או להתפטר. בלשכתו הגיבו: "נלמד את פסיקת בג"ץ"

ייאלץ להכריע בתוך 60 יום. ליצמן (חדשות 2)

ליצמן ימונה לשר או יתפטר? בג"ץ קיבל היום (ראשון) את עתירת "יש עתיד" שדרשה כי סגן השר יעקב ליצמן (יהדות התורה) ימונה לשר בעל סמכויות מלאות במשרד הבריאות. עד כה כיהן ליצמן כסגן שר בעל סמכויות של שר, בשל התנגדות מפלגתו למינוי חברי כנסת מטעמה לתפקידי שר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שופטי בג"ץ קיבלו בדעת רוב את העתירה וקבעו כי על נתניהו למנות תוך 60 יום שר בריאות. השר ליצמן מיהדות התורה ייאלץ להתפטר מתפקידו במשרד הבריאות במידה ויסרב לכהן כשר מן המניין, זאת לאחר שנים ארוכות במהלכן הקפידו חברי הכנסת מיהדות התורה לכהן בתפקידי סגני שר בלבד.

העניין יובא להכרעת מועצת גדולי התורה, שידונו בהחלטת בג"ץ. על פי ההערכה, הרבנים צפויים לאשר את מינויו של ליצמן לשר מן המניין. בלשכת סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הגיבו לפסיקה ואמרו: "קיבלנו את פסיקת בג"ץ ונלמד את משמעותה. הנושא יובא לדיון בפני חברי מועצת גדולי התורה שיתנו הכרעתם, וכך ננהג".

לפיד: נגמרה תקופת הקומבינה הפוליטית

סיבה מרכזית בגינה סירבו ביהדות התורה עד כה למנות ח"כים מטעם המפלגה לתפקידי שר היא האחריות המיניסטריאלית החלה על חברי ממשלה, החושפת אותם למחלוקות בנושאים שונים, בהם סוגיית שמירת השבת.

יו"ר מפלגת "יש עתיד" יאיר לפיד בירך על הפסיקה: "האינטרס הציבורי ניצח את האינטרס הפוליטי. בג"ץ הודיע היום לממשלת ישראל שנגמרה תקופת הקומבינה הפוליטית. לאזרחי ישראל מגיע שר בריאות במשרה מלאה. מערכת הבריאות היא אחת המערכות הסבוכות והבעייתיות ביותר שיש במדינת ישראל ומגיע לה שר שיוכל למלא את התפקיד עם כל הסמכויות והאחריות הנדרשת משר במדינת ישראל. כמובן שלא מדובר במלחמה נגד החרדים, אלא נגד תרבות הקומבינות והג'ובים".