ברק: "הכתבתי להנגבי איך להחליף את אולמרט"

בהקלטות חדשות לקראת פרסום הביוגרפיה על חייו חושף רה"מ ושר הביטחון לשעבר כיצד הדריך את אנשי קדימה בפעולות שעליהם לנקוט כדי להדיח את אהוד אולמרט. "הכתבתי להנגבי, הושבנו אותם ודיברנו על הצעדים שצריך לעשות"

אחרי הסערה שהתחוללה בעקבות חשיפת חדשות 2 של הקלטות ברק על התקיפה שלא הייתה באירן, קטעים חדשים נחשפים ושופכים אור על ניסיונותיו של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר להתערב באופן בוטה בנעשה במפלגת קדימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהקלטה מתוך הריאיונות שהעניק לאילן כפיר ודניאל דור, מחברי הביוגרפיה שלו "מלחמות חיי", מתאר ברק כיצד הדריך את אנשי קדימה בפעולות שעליהם לנקוט כדי להדיח את ראש המפלגה דאז אהוד אולמרט.

"גם כשבזמנו אנחנו הכתבתנו ל...ממש הכתבתי אצלי בבית לצחי הנגבי. הוא ישב וכתב בכתב ידו איך מבצעים החלפה של אולמרט, במוסדות קדימה, איך עושים את זה", נשמע ברק בהקלטות. "הייתה להם התנגדות פנימית עצומה לעשות את זה".

"ואני אמרתי להם, אם אתם לא עושים את זה, אני מפרק את הממשלה. אמרתי להם, אם אתם לא...אז הם אמרו, מה? אבל איך עושים את זה? אז הושבנו אותם, דיברנו איתם ממש על איך עושים את זה. מה הצעדים, אחד אחרי השני".

ברק ונתניהו, ארכיון (רויטרס)

חבר הכנסת צחי הנגבי העדיף שלא להתייחס לדברים.

בסוף השבוע פורסם ב"אולפן שישי" החלק הראשון מתוך ההקלטות, בהן נשמע ברק חושף שישראל הייתה קרובה בשלוש הזדמנויות שונות לתקוף באירן. באחד המקרים הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי סבר שצה"ל אינו מוכן לתקיפה, ואילו בהמשך היו אלה השרים יעלון ושטייניץ שהתנגדו לה.