זנדברג 'זרקה' משתתפים מהוועדה: "כל מי שמחא כפיים - לצאת החוצה"

יו"ר מועצת הרשות למלחמה בסמים סירב להשיב לשאלותיה של ח"כ זנדברג - ומחה על עמדותיה בעד הלגליזציה. יו"ר הוועדה לא נשארה חייבת, והורתה לבכיר ולאנשים שתמכו בו לצאת מהדיון: "בחיים שלי לא ראיתי מוזמן שמזלזל בצורה כזו שוביניסטית ומבזה"

לא עברה לסדר היום על ההערות ומחיאות הכפיים: ח"כ תמר זנדברג (מרצ), יו"ר הוועדה למאבק בסמים ואלכוהול, לא היססה להוציא היום (ראשון) את יו"ר מועצת הרשות למלחמה בסמים מהדיון - לאחר שלא ענה לשאלותיה. זנדברג לא הסתפקה בכך - והורתה להוציא מהדיון את כל מי שמחא כפיים והביע תמיכה ביו"ר המועצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוויכוח החל לאחר שיו"ר מועצת הרשות למלחמה בסמים, ח"כ לשעבר צבי הנדל, לא ענה לשאלתה בנוגע למשכורת מנכ"ל הרשות יאיר גלר, שנמצא בחופשה מאז דצמבר בשל החשדות נגדו בפרשת השחיתות המקושרת למפלגת ישראל ביתנו.

הנדל השיב לה: "ברגע שאת תסבירי לי איך יכול להיות שבן אדם שבעד עישון סמים מכל הסוגים הופך להיות יו"ר ועדה שתילחם בסמים, אני אסביר לך את כל הסיפור. אני לא מבין איך" - והתייחס בכך לתמיכתה של זנדברג בלגליזציה של סמים קלים.

חברת הכנסת השיבה לו: "את השאלה הזו אתה יכול להפנות להסכמים הקואליציוניים". מספר נוכחים בדיון מחאו כפיים, וזנדברג הורתה: "כל מי שמחא כפיים נא לצאת החוצה. מי שהיה מספיק אמיץ כדי למחוא כפיים, שיהיה מספיק אמיץ כדי לקום. ככה החלטתי". הנדל זעם על דבריה והוסיף: "כל הכבוד לכל מי שמחא כפיים".

"לא נמשיך את הדיון". זנדברג (פלאש 90 - מרים אלסטר)

"הפרובוקציה שלך לא תעבור בשקט"

זנדברג מחתה בפומבי על התנהגותו המזלזלת של הנדל: "קיבלתי תשובות שהם לפי שיקול דעתי לא לעניין", והוא השיב לה: "חשבתי שיהיה דיון הוגן, טעיתי טעות מרה".

יו"ר הוועדה לא נותרה חייבת: "אם אתה חושב שהגוף שאתה היו"ר שלו ייתן חופש של שמונה חודשים ולא ייתן תשובה לגבי השכר וכמה יימשך החופש - שתי שאלות לגיטימיות וענייניות - ואתה חושב על הפרובוקציה הזו שאתה תקבל על זה מחיאות כפיים וזה יעבור בשקט - אתה טועה".

הנדל הגיב לבסוף לשאלתה של זנדברג מבלי ליצור איתה קשר עין: "אין לי מושג". דובר הרשות התחייב למסור תשובות בהקדם, אך תשובתו לא התקבלה בשמחה אצל זנדברג: "לא התכוונת לשאלה מה גובה השכר של עובד ציבור?"

בשלב זה הנדל חיקה את טון הדיבור של יו"ר הוועדה בצורה מזלזלת, והיא הורתה לו לצאת: "אני אבקש ממך לעזוב את הדיון, אני מתנצלת. בחיים שלי לא ראיתי מוזמן שמזלזל בצורה כזו שוביניסטית ומבזה". לאחר שהוציאה אותו אמרה זנדברג: "זה דבר חסר תקדים וחמור ביותר, אני מתנצלת בפני כל הנוכחים - לעג לחברת כנסת ויו"ר ועדה לא יעבור בכנסת ולא בוועדה שלי. הכבוד שלי הוא הכבוד של הציבור".