גינויים, התמודדויות וח"כית חדשה: אפקט מינוי דנון

מירי רגב מיהרה להודיע שהיא מתמודדת לתפקיד יו"ר מרכז הליכוד, פעילים פנו לגדעון סער וביקשו שיתמודד, וח"כית חדשה תיכנס לכנסת. במערכת הפוליטית מגיבים למינוי של השר דני דנון לתפקיד שגריר ישראל לאו"ם

נתניהו ודנון. ארכיון (פלאש 90, תומר נויברג)

גינויים, התמודדויות, ברכות - וחברת כנסת חדשה. במערכת הפוליטית מגיבים להחלטת ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו למנות הבוקר (שישי) את שר החלל והמדע ח"כ דני דנון לתפקיד שגריר ישראל באו"ם, במקום רון פרושאור שמסיים את תפקידו בחודש הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נתניהו מפקיר את מדינת ישראל בקרב המדיני הקשה בזירה הבינלאומית, ומעדיף את האינטרס האישי שלו במרכז הליכוד על פני האינטרסים הביטחוניים של ישראל", כתבה בעמוד הטוויטר שלה שרת החוץ לשעבר ציפי לבני.

"יוסטון, יש לנו בעיה", כך פתחו במפלגת המחנה הציוני את הודעתם לאחר ההודעה על דבר המינוי. "ביבי מתנהל כאחרון מסדרי הג'ובים בליכוד. מינוי של שר החלל לשגריר באו"ם הוא עוד מסמר שביבי קובע בארון יחסי החוץ של ישראל. רה"מ מתנהל כאחרון מסדרי הג'ובים בליכוד, ולא כמו מנהיג שהאינטרסים של מדינת ישראל צריכים לעמוד בראש מעיניו".

מתמודדת לראשות מרכז הליכוד (מרים אלסטר / פלאש 90)

בשמאל ובמרכז מחו: מינוי שלא יפתור את המשבר

ח"כ יאיר לפיד, יו"ר יש עתיד אמר בתגובה: "אין לי דבר נגד (או בעד) דני דנון. יש לי הרבה מאוד נגד הרעיון שלא יהיה לנו שגריר מקצועי באו"ם דווקא בשעתנו הדיפלומטית הקשה ביותר. מעולם, בכל תולדות המדינה, לא היה לנו משבר קשה כל כך ביחסים עם ארה"ב. נשיא ארצות הברית וראש ממשלת ישראל נמצאים במסלול התנגשות פראית, ואיש אינו מנסה אפילו לעצור זאת".

יו"ר מרצ זהבה גלאון בירכה על מינויו של דני דנון לשגריר ישראל באו"ם ואמרה כי "טוב שרה"מ החליט להסיר את המסכות. אין בחירה מתאימה מדנון, שמתנגד לפתרון שתי המדינות, תומך בסיפוח הגדה ומנצל כל הזדמנות כדי להסית וללבות שנאה".

שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב, מיהרה להודיע שבכוונתה להתמודד לתפקיד יו"ר מרכז הליכוד במקום דנון. "אני בטוחה שביחד עם חברי המרכז ופעילי הליכוד תפעל לשמור על כך שתנועת הליכוד תישאר התנועה הגדולה ביותר, תנועה ששומרת על הקשר עם הפעילים וחברי המרכז".

"אני מבקשת להודות לכל החברים, אשר משעות הבוקר המוקדמות התקשרו אלי, על מנת לבקש ממני להתמודד לתפקיד", ציינה בהודעתה, בירכה את דנון, וביקשה את הסיוע של חבריה בהתמודדות. במקביל, פעילים בליכוד פנו לגדעון סער וביקשו ממנו להתמודד לתפקיד יו"ר המרכז.

שרן השכל. בקרוב בכנסת (פייסבוק)

גם השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל מהליכוד, בירכה על המינוי: "בימים אלה בהם האתגרים הבינלאומיים מולם ניצבת מדינת ישראל הופכים לקשים יותר ויותר, אין צורך להכביר במילים על חשיבות ורגישות תפקיד השגריר באו"ם. אין לי ספק שדני הוא האיש הנכון במקום הנכון והצלחתו היא הצלחת כולנו".

מי שתיכנס לכנסת במקום ח"כ דני דנון היא שרן השכל, ילידת קנדה, שממוקמת במקום 31 ברשימת המפלגה. "אני מברכת את השר דני דנון על המינוי לשגריר ישראל באו״ם ושמחה על כך שיתאפשר לי לשרת את אזרחי ישראל מהכנסת", אמרה.

מקום העבודה החדש של דנון (רויטרס)

נתניהו: "דני ייאבק בכל כוחו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בהודעתו הבוקר כי "השר דנון נענה לאתגר חשוב שהצבתי בפניו. בימת האו"ם חשובה בעת הזאת, ואני משוכנע שדני ייאבק בכל כוחו להציג את האמת בזירה הבינלאומית". השר דנון הודה מצדו לראש הממשלה על האמון שנתן בו לייצג את ישראל: "אעשה הכל כדי לקדם את עמדותיה הצודקות של מדינת ישראל".

שגריר ישראל באו"ם היוצא, רון פרושאור, בירך על המינוי: "מדובר בזירה מורכבת ומשמעותית, שעתידה לזמן עוד אתגרים רבים למדינת ישראל. אני מאחל לדנון הישגים רבים בקו החזית. הצלחתו בתפקיד החדש היא הצלחת כולנו".

דנון, בן 44, נשוי ואב לשלושה ילדים, עוסק למעלה משני עשורים בתחום ההסברה ופיתוח קשרים בינלאומיים, ומכהן כחבר כנסת משנת 2009, ובין היתר השתתף במשלחות הסברה רבות בשנים האחרונות. ב-9 השנים האחרונות מכהן דנון כיו"ר "הליכוד העולמי" ואחראי על פעילות ההסברה וקשרי החוץ של תנועת הליכוד בעולם.