בנט: נוכל לשרת גם מהאופוזיציה

יו"ר הבית היהודי, שחושק בתיק הביטחון, מקשיח תנאים במגעים עם הליכוד. "לצערי, נראה כי ראש הממשלה מתכנן להכניס את בוז'י וציפי. הוא גם חזר בו מאמירתו שלא יאפשר הקמת מדינה פלסטינית, ובכלל מתנער מכלל התחייבויותיו הלאומיות", כתב בנט לאחד מעוקביו בפייסבוק

בנט ונתניהו, ארכיון (מרים אלסטר, פלאש 90)

על רקע המשבר בשיחות עם מפלגת "כולנו" של משה כחלון, מסתמן משבר נוסף בין נתניהו לבין אחת משותפותיו הטבעיות: לאחר שבליכוד מסרבים בשלב זה לתת לנפתלי בנט תיק בכיר בממשלה, כתב הבוקר (חמישי) יו"ר הבית היהודי כי "נתניהו מדלג עלינו" ולא שלל אפשרות של ישיבה באופוזיציה - מהלך שיחייב את נתניהו לצרף מפלגות אחרות כגון המחנה הציוני או יש עתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתגובה לאחד מעוקביו בפייסבוק, שהפציר בו לשבת בממשלה, כתב בנט: "לצערי, נראה כי ראש הממשלה מתכנן להכניס את בוז'י וציפי. הוא גם חזר בו מאמירתו שלא יאפשר הקמת מדינה פלסטינית, ובכלל מתנער מכלל התחייבויותיו הלאומיות".

בנט, שדרש שדרוג לתפקיד בכיר (הביטחון) ותיקים גם לאורי אריאל ואיילת שקד, הוסיף כי "מהאופוזיציה, אם כך יהיה, נוכל לשרת את עם ישראל בצורה שתשפיע לא פחות על מדיניות הממשלה. לפעמים דווקא מבחוץ, בהעמדת עמדות ברורות ואלטרנטיבה ברורה, ההשפעה המעשית על הממשלה גדולה יותר".

על רקע הדברים הללו, נציגי הליכוד והבית היהודי צפויים להיפגש למשא ומתן קואליציוני היום בכנסת.

ביטל את הפגישה. כחלון

‎כחלון פוצץ את המגעים עם הליכוד

זהו אינו המשבר היחיד שניצב בפני נתניהו: לאחר שראש הממשלה הבטיח ככל הנראה את ועדת הכספים ליהדות התורה, הורה אמש יו"ר כולנו משה כחלון לבטל את הפגישה עם צוות הליכוד שתוכננה להיום.

"בעקבות המעשה הפוליטי של הליכוד של חלוקת תפקידים על חשבון כלי העבודה הדרושים להורדת מחירי הדיור וטיפול ביוקר המחיה, עוד לפני שצוותי המו"מ הקואליציוני ישבו, הורה יו"ר מפלגת כולנו משה כחלון לצוות המו"מ של המפלגה לבטל את הפגישה עם צוות הליכוד", נמסר מהמפלגה.

"בליכוד הגיבו הבוקר לביטול הפגישה, וטענו כי מדובר בצעד תמוה ומיותר מצד כחלון. "הציבור מצפה להקמת ממשלה במהירות לטובת כלל אזרחי ישראל - והמקום לבירור הנושאים והמחלוקות הוא סביב שולחן המשא ומתן הקואליציוני", ציינו במפלגה. עוד ציינו בליכוד כי עקב ביטול הפגישה שתוכננה בשעה 9:30 על ידי "כולנו" יחל המשא ומתן בשעה 11:30 בפגישה עם הבית היהודי.