בדרך למשבר? כחלון ביטל הפגישה עם אנשי הליכוד

אחרי שנחשף כי ראש הממשלה נתניהו סיכם עם יהדות התורה כי ימסור לידיה את ועדת הכספים, הורה יו"ר כולנו לאנשי מפלגתו שלא להגיע לפגישה עם אנשי הליכוד. כולנו: המהלך יפגע בהורדת מחירי הדיור ובטיפול ביוקר המחיה. בליכוד הגיבו לביטול: צעד תמוה ומיותר מצד כחלון

‫"מחלקים כלי עבודה בחוסר היגיון" (פלאש 90 בן קלמר)

אחרי שאתמול תקף את התנהלות מפלגת השלטון במסגרת המגעים הקואליציוניים על חלוקת התפקידים בממשלה הבאה, הורה אמש (רביעי) יו"ר כולנו משה כחלון לבטל את הפגישה עם צוות הליכוד שתוכננה להיום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה מגיעה על רקע הדיווחים לפיהם מפלגת יהדות התורה תקבל לידיה את ועדת הכספים של הכנסת, מוקד כוח אותו היה מעוניין כחלון לשמור בידי מפלגתו שלו.

"בעקבות המעשה הפוליטי של הליכוד של חלוקת תפקידים על חשבון כלי העבודה הדרושים להורדת מחירי הדיור וטיפול ביוקר המחיה, עוד לפני שצוותי המו"מ הקואליציוני ישבו, הורה יו"ר מפלגת כולנו משה כחלון לצוות המו"מ של המפלגה לבטל את הפגישה עם צוות הליכוד", נמסר מהמפלגה.

בליכוד הגיבו הבוקר לביטול הפגישה, וטענו כי מדובר בצעד תמוה ומיותר מצד כחלון. "הציבור מצפה להקמת ממשלה במהירות לטובת כלל אזרחי ישראל - והמקום לבירור הנושאים והמחלוקות הוא סביב שולחן המשא ומתן הקואליציוני", ציינו במפלגה. עוד ציינו בליכוד כי עקב ביטול הפגישה שתוכננה בשעה 9:30 על ידי "כולנו" יחל המשא ומתן בשעה 11:30 בפגישה עם הבית היהודי.

השבוע סיכמו נתניהו וכחלון על מינויו של האחרון לתפקיד שר האוצר, אך למרות ההסכמה - לא בטוח שכחלון מתכוון לעשות לנתניהו חיים קלים. "איש לא ניהל איתנו עדיין משא ומתן ולכן איש לא יכול היה להסכים בשמנו לדבר וחצי דבר", כתב אמש כחלון בעמוד הפייסבוק שלו.

"במקום לעסוק בטיפול במצוקת הדיור והורדת יוקר המחיה, מישהו חושב שדחוף יותר לחלק את כלי העבודה הנדרשים לשם כך באופן פוליטי וחסר היגיון תרבותי", הוסיף כחלון. "האזינו לדברים שאני אומר בקולי, כל השאר זה ספינים של בעלי עניין".