מאות השתתפו במפגן תמיכה בנשיא: "מרחיב את הלב"

מחוץ לביתו של הנשיא ריבלין בשכונת רחביה בירושלים התאספו מאות אזרחים שביקשו לתמוך בו על רקע ההסתה נגדו ברשת. "המחלוקות תמיד קיימות בינינו, אבל כולנו מגיעים אליהן ממקום שחושב טוב", אמר הנשיא הנרגש למשתתפים

על רקע האיומים על חייו של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שנשמעו לאחרונה, נערכה הערב (שישי) מחוץ לביתו בירושלים קבלת שבת בהשתתפות מאות אזרחים הקוראים לתמוך בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריבלין, שהיה נרגש לרגל המחווה המיוחדת, יצא משער הבית והודה למשתתפים על הבעת תמיכתם. "גם כשלפעמים אנו חלוקים בדעתנו, המחלוקות תמיד קיימות בינינו", אמר ריבלין. "אבל כולנו מגיעים אליהן ממקום שחושב טוב, שרוצה טוב, עבור כל אחד ואחד מאתנו, עבור העם כולו".

"אני מתרגש מהמפגש אתכם ומודה לכם, למרות שאנחנו קצת מפריעים לשכנים שלנו וסליחה על כך, ידידיי על המרפסות", התלוצץ ריבלין עם אורחיו. "אני יודע עד כמה העם שלנו מאוחד. הוא מאוחד ברגעים המתבקשים של המשבר והסכנה כשאנו חפצים להסתופף האחד בצילו של האחר, אבל גם ברגעים אחרים של מבחן".

"כולנו, אזרחי המדינה הזו, דומים האחד לשני וככה אנחנו רוצים לחיות כשווים בן שווים", הוסיף הנשיא. "המפגש הזה הוא מרחיב לב, מפגש של שבת אחים גם יחד. תודה לכולכם".

הנשיא מנופף לתומכיו (בית הנשיא)

"אני עוכר ישראל? זה מעליב"

בריאיון לרינה מצליח שישודר הערב באולפן שישי, התייחס ריבלין לקולות הנשמעים נגדו: "לבוא ולומר עליי שאני עוכר ישראל, שאני שונא ישראל, זה קצת מעליב".

במהלך הריאיון מתח ריבלין ביקורת מרומזת על שתיקתם של בכירים בהנהגה לנוכח ההתבטאויות הקשות נגדו והאיומים על חייו. "אם היו אומרים על מישהו שהוא שונא ישראל והייתי חושב שחשוב להגיב, הייתי קם ואומר זאת", אמר. "הייתי קם ואומר שייתכן שהאדם אולי טועה, אבל הוא עושה כל שביכולתו למען מדינת ישראל ועם ישראל".