לפיד תוקף: "נתניהו ניצל פיגוע להעמקת שסעים"

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תוקף את ראש הממשלה על כך שביקר את מי שלא מיהר לגנות את פיגוע הדריסה אתמול בשומרון. "התפקיד של ראש ממשלת ישראל זה לפייס ולאחד, לא להעמיק את השנאה בין אזרחי ישראל"

לפיד נגד נתניהו (פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו תהה אמש מדוע הוא לא שומע גינויים לפיגוע הדריסה שהתרחש בשומרון - וכעת הוא סופג ביקורת חריפה על כך. יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תקף את התנהלותו של נתניהו כשאמר: "התפקיד של ראש ממשלת ישראל זה לפייס ולא להעמיק עוד יותר את השסע והשנאה בין אזרחי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדברים שנשא הבוקר (שישי) במכללה האקדמית אשקלון אמר לפיד: "מי שמנצל פיגוע דריסה להעמיק את השסע בין האזרחים, לא ראוי להיות ראש ממשלה. ראש הממשלה אמר שהוא מגנה את הפיגוע, אבל אז התחיל לעשות חשבונות האם אלו שגינו את הפיגוע נגד ערבים, גינו מספיק את הפיגוע נגד יהודים".

"ראש הממשלה, האם זה התפקיד שלך לקחת פיגוע ולסכסך בין הישראלים עוד קצת, לפצל ולשסות אחד נגד השני? אתה ראש ממשלת ישראל, התפקיד שלך זה לאחד ולפייס", הוסיף לפיד. "בטרור, יהודי או לא יהודי, צריך להכות ביד קשה אך בו בזמן צריך לזכור שיש לנו חיים משותפים לנהל. תפקידה של הנהגה הוא לאפשר לאנשים לחיות ביחד".

זירת פיגוע הדריסה, אתמול (סוכנות תצפית)

הפוסט מעורר המחלוקת של נתניהו פורסם זמן קצר לאחר פיגוע הדריסה שבו נפגעו שלושה חיילי צה"ל מרכב שבו נסע פלסטיני. "ברצוני לשבח את פעולת חיילי צה״ל שהגיבו במהירות וניטרלו את המחבל הדורס בצומת שילה, ולאחל החלמה שלמה לפצועים", כתב נתניהו אך הוסיף: "תמוה בעיניי שאותם אלה שמיהרו לגנות טרור נגד פלסטינים, שותקים בשעה שהטרור מופנה נגד יהודים".

נושא "מלחמת הגינויים" לא היה היחיד שעליו תקף לפיד את התנהלות ראש הממשלה. הוא התייחס גם להסכם עם אירן ומערכת היחסים המידרדרת עם הממשל בוושינגטון. "יש לנו איום חדש כי ההרתעה שלנו נפגעה, במשך שנים כל העולם ידע שישראל וארה"ב הולכות יחד יד ביד, בכל העולם המערבי האמינו תמיד שארה"ב לא זזה בלי לדבר עם ישראל. בחודש האחרון זה התאדה לנו, כי יש עימות קולני בין ראש הממשלה לנשיא ארה"ב".