אחרי הביקורת מהנשיא: ראש הממשלה מגנה

ההסתה ברשת נגד הנשיא ריבלין הובילה לחקירה פלילית, אך בריאיון לחדשות 2 מחה הנשיא על היעדר הגינוי מצד ראש הממשלה: "אם היו אומרים זאת על כל אחד משרי הממשלה, הייתי קם ואומר חד משמעית את דבריי". בלשכת ראש הממשלה הגיבו במהרה: "מסע השיסוי ראוי לכל גינוי, קורא לעם להתלכד נגד הקנאות"

בימים האחרונים מצא עצמו נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עומד במרכזו של גל איומים והשמצות ברשתות החברתיות, לאחר שגינה בחריפות את העומדים מאחורי רצח התינוק הפלסטיני עלי דוואבשה בכפר דומא. בריאיון לחדשות 2 מחה ריבלין על היעדר הגינוי של נתניהו להסתה נגדו - וראש הממשלה מיהר להגן על כבודו של הנשיא: "כל ההשמצות ראויות לגינוי". הריאיון המלא עם ריבלין ישודר מחר באולפן שישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כאשר נשאל ריבלין האם הוא מצפה שנתניהו ייצא נגד ההסתה, אמר הנשיא: "אני, אם היו אומרים על כל אחד משרי הממשלה את הדברים שאמרו על נשיא המדינה, הייתי קם ואומר חד משמעית את דבריי. אם היו אומרים על מישהו שהוא שונא ישראל והייתי חושב שחשוב להגיב, הייתי קם ואומר זאת".

"הייתי קם ואומר שייתכן שהאדם אולי טועה, אבל הוא עושה כל שביכולתו למען מדינת ישראל ועם ישראל". ריבלין הוסיף כי היה פועל כך "לא בגלל כבודם אלא בגלל כבודה של המדינה וכבודם של בני אדם". על ההסתה נגדו הגיב ריבלין: "לבוא ולומר עליי שאני עוכר ישראל, שאני שונא ישראל, זה קצת מעליב".

מתקשורת ראש הממשלה נמסר לאחר הריאיון: "כל מסעי השיסוי וההשמצות נגד אנשי ציבור ונשות ציבור, לרבות התמונות שבהן הוצגו הנשיא וראש הממשלה במדי נאצים, ראויים לגינוי מצד בכירי המדינה". כמו כן נמסר כי נתניהו "קורא לכל חלקי העם להתלכד בשעה זו נגד הקנאות, האלימות והטרור".

הסתה נגד ריבלין ונתניהו ברשת

השבוע גם החליטו בפרקליטות לפתוח בחקירה פלילית נגד אדם שפרסם סרטונים בפייסבוק נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא ראובן ריבלין, בהם הם נראים לכאורה במדים בעלי סממנים נאציים, והוא חשוד בהעלבת עובדי ציבור.

בהמשך הריאיון התייחס ריבלין לרצח התינוק הפלסטיני ופציעת משפחתו - והמשיך לגנות את המעשה: "מדובר בחיות אדם, ואם הם עושים זאת משום שהם חושבים שמדובר בשליחות - הרי שמדובר בטירוף", אמר. "לא חשוב אם מעשה הטרור נעשה בידי יהודים, ערבים, נוצרים או מוסלמים. אנו צריכים להילחם בטרור כיוון שהוא אוכל כל חלקה טובה בתוכנו".

גל השמצות ואיומים

בימים האחרונים הפך דף הפייסבוק של הנשיא ריבלין לקיר נאצות והשמצות, לאחר שגינה בעברית ובערבית את הצתת בית משפחת דוואבשה בדומא וכתב בין היתר: "יותר משאני חש בושה, אני חש כאב. כאב על רציחתו של תינוק קטן. כאב על שבני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש. דרכם אינה דרכי. דרכם אינה דרכינו. לצערי הרב, עד עתה נראה שטיפלנו בתופעת הטרור היהודי ברפיון".

"חתיכת אפס מאופס. סופך יהיה גרוע יותר משל אריאל שרון, אתה עוד תראה", איימה אחת הגולשות. גולש אחר כתב: "אני מתפלל שיקום עוד איזה 'יגאל עמיר שליטא' וינקה אותך ואת אנשי הערב ממדינתנו היהודית, אז שיהיה לך מחלות קשות וכל רע".

"מכרת נשמתך לשטן", הוסיף גולש אחר, שציין כי הוריד את תמונתו מסלון ביתו. "הילדים שלי ראו שאני מוריד את התמונה שלך ושאלו למה. הסברתי בנימוס שהתפטרת ושאתה כבר לא שייך לעם היהודי. אתה נותן אור ירוק לפגוע בעם היהודי. אתה פסול!".