הנשיא ריבלין: "אני עוכר ישראל? זה מעליב"

בריאיון לרינה מצליח מתייחס נשיא המדינה ריבלין להסתה נגדו ברשת, הוא מותח ביקורת מרומזת על מי שלא יצא להגנתו ומגנה את גל האלימות: "הם חיות אדם, צריך להילחם בטרור". הריאיון המלא - מחר באולפן שישי

בימים האחרונים מצא את עצמו נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עומד במרכזו של גל איומים והשמצות ברשתות החברתיות, לאחר שגינה בחריפות את העומדים מאחורי רצח התינוק הפלסטיני עלי דוואבשה בכפר דומא. בריאיון לרינה מצליח מתייחס ריבלין לקולות הנשמעים נגדו: "לבוא ולומר עליי שאני עוכר ישראל, שאני שונא ישראל, זה קצת מעליב". הריאיון המלא עם ריבלין ישודר מחר באולפן שישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הריאיון מתח ריבלין ביקורת מרומזת על שתיקתם של בכירים בהנהגה לנוכח ההתבטאויות הקשות נגדו והאיומים על חייו. "אם היו אומרים על מישהו שהוא שונא ישראל והייתי חושב שחשוב להגיב, הייתי קם ואומר זאת", אמר. "הייתי קם ואומר שייתכן שהאדם אולי טועה, אבל הוא עושה כל שביכולתו למען מדינת ישראל ועם ישראל".

למרות גל ההכפשות והאיומים, ריבלין אינו נרתע ותוקף שוב בחריפות את האחראים לרצח התינוק הפלסטיני ולפציעת הוריו ואחיו הפעוט. "מדובר בחיות אדם, ואם הם עושים זאת משום שהם חושבים שמדובר בשליחות - הרי שאנו נמצאים בטירוף", אמר. "לא חשוב אם מעשה הטרור נעשה בידי יהודים, ערבים, נוצרים או מוסלמים. אנו צריכים להילחם בטרור כיוון שהוא אוכל כל חלקה טובה בתוכנו".

הנשיא ספג גידופים ואיומים על חייו (פייסבוק)

גל השמצות ואיומים

בימים האחרונים הפך דף הפייסבוק של הנשיא ריבלין לקיר נאצות והשמצות, לאחר שגינה בעברית ובערבית את הצתת בית משפחת דוואבשה בדומא וכתב בין היתר: "יותר משאני חש בושה, אני חש כאב. כאב על רציחתו של תינוק קטן. כאב על שבני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש. דרכם אינה דרכי. דרכם אינה דרכינו. לצערי הרב, עד עתה נראה שטיפלנו בתופעת הטרור היהודי ברפיון".

"חתיכת אפס מאופס. סופך יהיה גרוע יותר משל אריאל שרון, אתה עוד תראה", איימה אחת הגולשות. גולש אחר כתב: "אני מתפלל שיקום עוד איזה 'יגאל עמיר שליטא' וינקה אותך ואת אנשי הערב ממדינתנו היהודית, אז שיהיה לך מחלות קשות וכל רע".

"מכרת נשמתך לשטן", הוסיף גולש אחר, שציין כי הוריד את תמונתו מסלון ביתו. "הילדים שלי ראו שאני מוריד את התמונה שלך ושאלו למה. הסברתי בנימוס שהתפטרת ושאתה כבר לא שייך לעם היהודי. אתה נותן אור ירוק לפגוע בעם היהודי. אתה פסול!".

בתקרית אחרת הופצו ברשת סרטונים בהם נראה הנשיא לבוש מדים בעלי סממנים נאצים כשהוא נושא דברים בגרמנית לכאורה. בעקבות פרסום הסרטונים פתחה הפרקליטות בחקירה פלילית נגד אדם החשוד כי הפיץ את הסרטונים.