למרות האיומים: תקציב המדינה אושר

בתום שורה של ישיבות שנמשכו אל תוך הלילה ועל רקע איומי שרי ש"ס והבית היהודי לא לתמוך, אושר תקציב המדינה לשנים 2015-2016. נתניהו: "זה מעיד על לכידות הקואליציה והממשלה"

"תקציב מאוזן ואחראי", כחלון ונתניהו, ארכ

אחרי יממה של דיונים ואיומים מצד שרי הממשלה אושר לפנות בוקר (חמישי) תקציב המדינה לשנים 2015-2016. כל השרים תמכו במהלך מלבד שר הביטחון משה יעלון, שנמנע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקציב לשנת 2015 יעמוד על 330 מיליארד שקלים וב-2016 על קצת יותר מ-343 מיליארד שקלים כשיעד הגירעון בשנים אלה יעמוד על 2.9% מהתוצר. במסגרת ההסכמות אושרו תוספת של כ-5 מיליארד שקלים למשרד החינוך, משרד הבריאות יקבל תוספת של 4.6 מיליארד שקלים, המשרד לביטחון פנים יקבל 1.7 מיליארד, ולתחום הרווחה אושרה תוספת של 1.3 מיליארד.

״כפי שהבטחתי העברנו לפנות בוקר את תקציב המדינה ללא שום התנגדות. זה מעיד על לכידות הקואליציה ולכידות הממשלה", אמר לאחר ההצבעה ראש הממשלה בנימין נתניהו. "התקציב הזה הוא מאוזן, הוא אחראי, הוא דואג לצמיחה. הוא דואג לצעדים שיורידו את יוקר המחיה. זה תקציב טוב למדינת ישראל".

שר האוצר משה כחלון בירך על אישור התקציב. "לצד ההטבות וההקלה על חיי האזרחים ביוקר המחיה ובהיצע הדיור, אנחנו מקדמים רפורמות גדולות, אשר כמותן לא נראו שנים רבות, במטרה לחולל צמיחה משמעותית".

רגב וכחלון אחרי ההצבעה


שר הכלכלה אריה דרעי שאיים להתנגד לתקציב אם לא ייענו דרישותיו באשר לחוק מע"מ אפס לשכבות החלשות, ואף החרים את ישיבת הממשלה אתמול, הגיע להבנות עם השר כחלון לפיהן יבוטל המע"מ על חשמל ומים לעשירונים הנמוכים. "שר האוצר ואני סיכמנו על צוות שיורכב מבכירי שני המשרדים שיפעל למימוש ההחלטה תוך 30 יום", ציין.

גם עם שרת התרבות והספורט מירי רגב שהודיעה אתמול כי תתנגד לתקציב הושגו הבנות לאחר שאושרה תוספת של כ-400 מיליון שקלים למשרדה. "בפעם הראשונה עברנו את המיליארד", כתבה בדף הפייסבוק שלה לאחר ההצבעה. "תקציב התרבות לשנת 2015 ו-2016 יגדל ב-309 מיליון שקלים, ותקציב הספורט יגדל בכ-127 מיליון שקלים", הוסיפה.