הנשיא ריבלין: ‫"מי שמפחד מפתקים - יקבל אבנים"‬

זמן קצר לפני שיעניק את המנדט להרכבת הממשלה לבנימין נתניהו, קיבל הנשיא ריבלין את תוצאות הבחירות הרשמיות מהשופט ג'ובראן ושיגר מסר לנתניהו לגבי התבטאותו ביום הבחירות על "הערבים שנוהרים לקלפיות"‬

נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש לפנות ערב (רביעי) עם ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן, וקיבל ממנו את תוצאות הבחירות הסופיות - זמן קצר לפני שיזמן ללשכתו את ראש הממשלה נתניהו ויטיל עליו להרכיב גם את הממשלה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך פגישתו עם ג'ובראן מתח ריבלין ביקורת מרומזת על אמירתו של נתניהו ביום הבחירות, שהזהיר כי "המצביעים הערבים נעים בכמויות אדירות לקלפי", ואמר: "מי שמפחד מפתקים בקלפי, סופו שיקבל אבנים שנזרקות ברחובות".

"אוי לנו אם נראה במילוי החובה הדמוקרטית של הצבעה קללה או משהו שיש להזהיר מפניו", הוסיף ריבלין. הנשיא הודה לשופט ג'ובראן על עבודתו ובירך על שיעור ההצבעה הגבוה יחסית - 71.8%.

שלשום הביע ראש הממשלה נתניהו צער על הדברים שאמר בסרטון שהופץ ביום הבחירות. במהלך מפגש במעון ראש הממשלה, בו אירח יחד עם רעייתו שרה פעילים ופוליטיקאים ממגזרי המיעוטים מרחבי הארץ, אמר נתניהו כי הוא מודע לכך שהדברים שאמר לפני ימים אחדים "פגעו בחלק מאזרחי ישראל, פגעו בערביי ישראל. לא הייתה לי שום כוונה שכך יהיה. אני מצטער על כך".