זנדברג עונה לבנט: "כך נראית הסתה"

בתגובה לתלונת מפלגת הבית היהודי בגין הסתה נגד בנט, הציגה ח"כ תמר זנדברג ממרצ מקבץ של הודעות נאצה שהיא סופגת מצד גולשים בפייסבוק. "מעולם לא שכלל מישהו את היכולת להסית וליילל בו זמנית כמו בנט", טענה

"בבית היהודי הפכו את ההומופוביה והגזענות (פלאש 90)

חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ) מגיבה לתלונה שהוגשה מטעם "הבית היהודי" בגין הסתה. בפוסט שפרסמה בפייסבוק, שבו ענתה לשר נפתלי בנט, היא הציגה את שלל הודעות הנאצה שהיא סופגת לדבריה מדי יום, מצד גולשים שלא חוששים לחשוף את זהותם כשהם מאיימים על חייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שמעתי שבנט הגיש תלונה במשטרה על הסתה נגדו", פתחה זנדברג. "אני מאמינה לנפתלי 'היה לי חייל הומו, הרצנו עליו פלברות אבל בכיף' בנט שהוא נבהל מהמהומה סביבו. רק שבמקום מבט עמוק וכן פנימה, הוא פנה למפגן שיא של התקרבנות צינית בניסיון להפוך את הקורבנות האמיתיים לשעירים לעזאזל".

בהמשך התייחסה זנדברג לתנאים שלדבריה הכשירו את רצח התינוק עלי דוואבשה מהכפר דומא ושירה בנקי בת ה-16 במצעד הגאווה בירושלים, וגלגלה את האחריות להיווצרותם למדיניות שמקדמת מפלגתו של בנט.

"מעולם לא שכלל מישהו את היכולת להסית וליילל בו זמנית כמו נפתלי בנט", האשימה הח"כית. "בבית היהודי הפכו את ההומופוביה והגזענות לאידיאולוגיה גלויה ומוצהרת, ואז בוכים למשמע ביקורת, כשמסתבר שלדברים יש תוצאות רצחניות".

"כך נראית הסתה" (פייסבוק)

כראייה לחיזוק טיעוניה צירפה זנדברג צילום מסך הכולל מקבץ של הודעות הסתה ואיומים שהפנו נגדה גולשים, בהן גם קריאות לערוף את ראשה של חבר הכנסת ולתלות את גופתה ברחבת הכנסת. "למקרה שבנט לא יודע איך נראים איומים ואיך נראית הסתה, אספתי עבורו מקבץ קטן מכמות הרפש שימנים קיצונים שופכים בעמוד שלי מדי שבוע", ציינה זנדברג.

"נפתלי בנט, כבר הבנו שאתה לא מתנצל. אם אתה רוצה גם להיות מנהיג, בטח ממרום תפקידך כשר החינוך, עליך לדעת שלמנהיגות יש גם תפקיד מחנך ומרסן, לא רק מתלהם ומשלהב. תסתכל בתמונה כאן למטה ואולי תשאל את עצמך איך זה קרה, ולמה, ולאן זה מוביל ומה התפקיד שלך בכל הפרשה".