הרכבת הממשלה: משה גפני יכהן כיו"ר ועדת הכספים, תיק הבריאות ליעקב ליצמן

אחרי שמסר את תיק האוצר למשה כחלון, ראש הממשלה ממשיך לחלק תפקידים בממשלתו הבאה: נתניהו סיכם עם יהדות התורה שיושב הראש ליצמן יכהן כסגן שר הבריאות, ואילו ח"כ משה גפני ישמש כיו"ר ועדת הכספים

תנאיהם נענו. ליצמן וגפני (עזרי עמרם, חדשות 2)

יהדות התורה חוזרת לשלוט בוועדת הכספים: עוד לפני שיקבל הערב (רביעי) רשמית את המנדט מנשיא המדינה להרכיב את ממשלתו הרביעית, ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו ממשיך לחלק תיקים ותפקידים לשותפים הקואליציוניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי שנפגש אמש עם יו"ר כולנו, משה כחלון, והפקד בידיו את תיק האוצר - כפי שהבטיח במהלך מערכת הבחירות, נפגש נתניהו עם חברי יהדות התורה - ונענה לדרישותיהם לכניסה לממשלה: הפקדת ועדת הכספים בידיו של ח"כ משה גפני ותיק הבריאות ליו"ר המפלגה, ח"כ יעקב ליצמן. גם בממשלתו הקודמת של נתניהו, כיהנו השניים בתפקידים אלה.

לצד ההסכמות: עדיין קיימת מחלוקת על תיק הביטחון

המהלך הזה מגיע לאחר שנתניהו התחייב אמש למנות את כחלון לשר האוצר הבא בממשלתו. מוקדם יותר אתמול נפגש נתניהו עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שתובע את תיק הביטחון. עם זאת, ההערכות הן שהתיק יישאר בידיו של השר המכהן משה יעלון - וכי ליברמן ייאלץ בסופו של דבר להסתפק בהישארות במשרד החוץ.

נתניהו סיכם: תיק האוצר לכחלון (רויטרס)

לטענת בכירים בליכוד, אם לישראל ביתנו יהיה תיק שני, זה יהיה תיק הקליטה של סופה לנדבר. מכך משתמע כי ח"כ אורלי לוי אבקסיס לא תהיה שרה ככל הנראה בממשלה הבאה. "נשמור בידינו את תיק הביטחון, גם אם זה אומר להקים בשלב הראשון ממשלת 61", אמרו בכירים בליכוד לחדשות 2.

תישאר מחוץ לממשלה. לוי אבקסיס (פלאש 90)

ליברמן סירב להגיד באופן רשמי כי תיק הביטחון הוא תנאי מבחינתו לכניסה לממשלת נתניהו הרביעית. "אני לא מנהל משא ומתן באמצעי התקשורת", הוא השיב. "אני חושב שהייתה פגישה טובה עם נתניהו, אנחנו משתדלים להיות כמה שיותר חיוביים. לא הובטח שום דבר".