פעיל הליכוד התנצל בפני הנשיא ריבלין

יו"ר סניף הליכוד בבאר יעקב שימי טל, שקרא לעצור את ריבלין בנימוק ש"דבריו החמורים פוגעים בביטחון המדינה", שלח לו מכתב התנצלות. "הדברים נאמרו בשעת עידנא דריתחא", כתב. "עם זאת אני חולק על דבריך". יחד עם זאת, בשיחה עם חדשות 2 Online הבהיר: אמירתו של ריבלין הכתימה ציבור שלם

טל עם נתניהו, ארכיון (חדשות 2)

אחרי שתקף בחריפות את נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, קרא לעצרו ואמר כי "הוא חייב אשפוז דחוף", החליט היום (שני) שימי טל, יו"ר סניף הליכוד בבאר יעקב, להתנצל על דבריו. "אני מצר ומתנצל אם פגעתי בכבודו", כתב טל במכתב ששלח לנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חלק מאמירותיי שהוצגו אמש נאמרו בשעת עידנא דריתחא ואין בהן משום כוונה לפגוע בשום צורה ובשום דרך בכבודו, ואכן היה ראוי שלא היו נאמרים חלק מהדברים", ציין טל במכתבו. לצד התנצלותו, ביקש יו"ר סניף הליכוד בבאר יעקב להבהיר כי הוא עדיין מסתייג מחלק מאמירותיו של הנשיא בנוגע לרצח התינוק הפלסטיני בהצתת הבית בדומא.

"אני חולק על דבריך ועל הדרך שבה בחרת לבטא את עמדתך", הבהיר טל. "אמירתך 'בני עמי בחרו בטרור ואיבדו כל צלם אנוש' מכתימה ציבור שלם על לא עוול בכפו. כבוד הנשיא, מהסיבה שהינך דמות ממלכתית וייצוגית, ראוי אם דברים אלו לא היו נאמרים כלל".

הסתה נגד ריבלין. "עדיין חולק על דבריו"

"לא מעוניינים לפגוע במוסד הנשיאות"

טל הוסיף כי "אני מבקש לחזור ולהדגיש כפי שאמרתי אמש במהדורה המרכזית כי אני מתנגד נחרצות לכל סוג של אלימות וטרור כנגד כל אדם באשר הוא וסמוך ובטוח שכוחות הביטחון יעשו את עבודתם נאמנה וימוצה הדין עם כל פורעי החוק".

בשיחה שקיים עם חדשות 2 Online הוא הסביר שהוציא את מכתב ההבהרה כי אמר את הדברים נגד ריבלין בשעת כעס: "דיברתי עם ראש המטה של הנשיא הבהרתי לו שאין לנו מטרה לפגוע במוסד הנשיאות ולכן על הפגיעה בו אני מתנצל".

טל שב והדגיש את הסתייגותו מהאופן שבו התבטא הנשיא. "הוא לא היה צריך להגיד שהוא התכוון לעם - שהם טרוריסטים", אמר. "לגנות שריפה של הילד - זה משהו שגם אני מגנה. רק אנשים משוקצים יכולים לעשות דבר כזה וצריך להעמיד אותם לדין. כאב לי שהוא אמר 'בני עמי בחרו בטרור' - זה דבר לא מכובד ולא מקובל."

"ריבלין חייב אשפוז"

בפוסט שעורר את הסערה כתב טל, הנחשב לדמות פוליטית מוכרת בעירו ומחובר לבכירים במפלגת השלטון: "אני חושב שהנשיא צריך להיעצר בגין דבריו החמורים שפוגעים בביטחון המדינה ואזרחי ישראל. הנשיא הזה חצה קווים אדומים, רק חולה נפש פונה לכלי התקשורת בעולם ואומר 'בני עמי בחרו בטרור'. הוא חייב אשפוז דחוף".

בשיחה שקיים אמש עם חדשות 2 לא חזר בו טל מהדברים. "אנחנו קוראים לכולם לא להתנהג באלימות אבל להעביר ביקורת מותר", אמר. כשנשאל האם אינו חושש שדבריו ודברים דומים עלולים להוביל לאלימות, אמר: "גם הביקורת שלו גוררת אלימות, הוא מצית את כל העולם הערבי נגד היהודים".