יו"ר סניף הליכוד: "לעצור את ריבלין"

ביממה האחרונה הפך דף הפייסבוק של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לקיר נאצות והשמצות – וזאת לאחר שגינה בחריפות את העומדים מאחורי רצח התינוק בכפר דומא. בין המבקרים גם יו"ר סניף הליכוד בבאר יעקב: "ריבלין חייב אשפוז דחוף". בשיחה עם חדשות 2 הוא אינו חוזר בו מהדברים: "מותר להעביר ביקורת"

המשטרה תחקור את גל האיומים ברשת נגד הנשיא ראובן (רובי) ריבלין, שהחלו לאחר שגינה בחריפות את העומדים מאחורי רצח התינוק בכפר דומא. הביקורת הקשה שהוטחה בריבלין ובאחרים ביממה האחרונה מעלה שוב לסדר היום את שאלת גבולות חופש הביטוי. אחד מהאנשים שהתבטא בחריפות רבה נגד ריבלין הוא שימי טל, יושב ראש סניף הליכוד בבאר יעקב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני חושב שהנשיא צריך להיעצר בגין דבריו החמורים שפוגעים בביטחון המדינה ואזרחי ישראל", כתב הבוקר (ראשון) טל, דמות פוליטית מוכרת בעירו ומחובר לבכירים במפלגת השלטון. "הנשיא הזה חצה קווים אדומים, רק חולה נפש פונה לכלי התקשורת בעולם ואומר 'בני עמי בחרו בטרור'. הוא חייב אשפוז דחוף".

בשיחה עם חדשות 2 לא חזר בו טל מהדברים. "אנחנו קוראים לכולם לא להתנהג באלימות אבל להעביר ביקורת מותר", אמר. כשנשאל האם אינו חושש שדבריו ודברים דומים עלולים להוביל לאלימות, אמר: "גם הביקורת שלו גוררת אלימות, הוא מצית את כל העולם הערבי נגד היהודים".

תמונה של ריבלין שהופצה ברשת

"המשטרה מתסיסה נגד הימנים"

ביממה האחרונה הפך דף הפייסבוק של ריבלין לקיר נאצות אישיות. "חלאת המין האנושי אתה", כתב לו שמואל מחולון. "תגנה כך פיגועים של ערבים נגד יהודים יא איש מתועב ומשוקץ שכמותך". גם שמואל לא חש היום צורך להתנצל על דבריו. "חלאת מין אנושי זה בן אדם שמגנה בתוקף כל דבר שיוצא מבני עמו", הוא אומר. "זה חופש הביטוי בעיניי, לא חופש ההסתה".

אלינור, שכתבה פוסט נאצה נגד ריבלין בפייסבוק, מפנה אצבע מאשימה נגד המשטרה. "רשמתי שריבלין לא מייצג אותי ושהוא יכול לחבוש כאפיה וללכת לעזה", היא אומרת. "המשטרה מנסה כל הזמן להזיז ולהסית את כל מה שקורה במדינה, להתסיס ולהתריס נגד הציבור הימני".

"לאט אבל בבטחה מדינת ישראל הופכת למדינה עם משטרת מחשבות", מאשים עורך הדין ופעיל הימין איתמר בן גביר. "לומר על איש ציבור שהוא צריך לעטות כאפיה - על זה רוצים לחקור?". בן גביר טוען אומנם שתמונות וביקורות מסוג זה נכללות במסגרת חופש הביטוי, אך מתנגדיו מתעקשים - הקולות מזכירים מקרה אחר של הסתה, שהסתיים ברצח של ראש ממשלה.

ממפלגת הליכוד נמסר בתגובה לדברים: "הליכוד מגנה בכל תוקף את דבריו החמורים של יו"ר סניף הליכוד בבאר יעקב, שימי טל, נגד נשיא המדינה ראובן ריבלין. אמירות מסוג זה נגד נשיא מדינת ישראל מנוגדים לחלוטין לערכי התנועה ולדרכה".