ח"כ חזן נחקר באזהרה בחשד לתקיפה

כחודש וחצי לאחר שאישר היועץ המשפטי לממשלה את חידוש החקירה, זומן היום ח"כ אורן חזן למשרדי יחידת להב 433 ונחקר בחשד שהכה את מנכ"ל עיריית אריאל באוקטובר 2014 במהלך ויכוח שהתפתח ביניהם. "בטוח שהיחידה תוציא במהרה את הצדק לאור", אמר חזן בתום חקירתו

נחקר באזהרה. חזן, ארכיון (פלאש 90)

ח"כ אורן חזן (הליכוד) נחקר הבוקר (ראשון) באזהרה באגף החקירות והמודיעין להב 433, בחשד שתקף את מנכ"ל עיריית אריאל באוקטובר 2014, בטרם התמנה לתפקידו הציבורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, חזן תקף את מנכ"ל העירייה במהלך ויכוח שהתפתח בין השניים. לחזן מיוחס חשד לביצוע עבירות של תקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי. חקירתו נמשכה כחמש שעות במשרדי היחידה ובסיומה שוחרר לביתו.

בתגובתו לחקירה התעלם חזן ממנכ"ל העירייה והתייחס רק לראש העירייה אליהו שבירו שהיה לכאורה מעורב גם הוא באירוע. "סיימתי עכשיו השלמת מתן עדות בחקירה בתלונות ההדדיות שהגשנו, ראש העיר אריאל ואני, אחד נגד השני", הוא אמר. "בטוח שיחידת להב 443 (הטעות במקור) תוציא במהרה את הצדק לאור".

היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין הורה כבר לפני כחודש וחצי לחדש את חקירת האירוע ולזמן את סגן יו"ר הכנסת חזן לחקירה בחשד שתקף את ראש העירייה.

הורה לחדש את החקירה. ויינשטיין (פלאש 90)

התלונה נגד ח"כ חזן הוגשה כבר בעבר והמשטרה פתחה בחקירה, אלא שבעקבות כניסתו של חזן לכנסת, נאלצה המשטרה להשהות את החקירה. בחודש יוני כאמור הורה ויינשטיין לחדש אותה.

על פי התלונה שהוגשה נגדו בעבר, חזן הגיע נסער לבניין העירייה לאחר שחשבונה של משפחתו עוקל עקב חוב שלא הוסדר. במהלך ביקורו של חזן בעירייה, החלו דין ודברים עם המנכ"ל וראש העירייה שבירו.

"היה מקרה שבו הוא תקף מילולית", סיפר שבירו. "הגשתי תלונה במשטרה והעובדים שלי הגישו תלונה במשטרה. היו לו התבטאויות קשות מאוד לגבי היותי ראש עיר ומה הוא יעשה לי. היה לו קטע עם המנכ"ל שלי שהוא היה קצת יותר כועס".

שבוע קודם לכן עורר תחקיר חדשות 2 סערה גדולה כשהביא לראשונה עדויות מהן עולה כי ח"כ חזן ניהל את "קזינו גולד" בבורגס, בניגוד להצהרותיו, וכי הוא אף נהג לארגן ללקוחותיו נערות ליווי והשתמש בסמים קשים.