בנט: "לא יציבו לי תנאים לדבר"

בריאיון לחדשות 2 Online מסביר בנט מדוע סירב לחתום על העצומה של הקהילה הגאה, סירוב שהביא לביטול נאומו בעצרת. "אדבר ואגיד את עמדותיי בלי התניות", אמר. על הדקירות במצעד הגאווה בי-ם אמר: "מדובר בפסיכופת. הציבור החרדי ברובו המוחלט לא נוטה לאלימות"

בנט: מתנער מהאמירות של סמוטריץ' (פלאש 90)

בריאיון לחדשות 2 Online מביע שר החינוך נפתלי בנט התנגדות לדבריו של חבר מפלגתו, בצלאל סמוטריץ', שכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "כל מי שמעז להתנגד לנישואים חד-מיניים ול'מצעדי תועבה' נעצר על ידי המשטרה". בנט אמר כי הוא "לא מקבל את האמירות הללו" והביע תקווה כי סמוטריץ' "יחזור בו מדבריו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על כך שהוזמן לשאת דברים בעצרת הגאווה אמש (שבת) בגן מאיר שבתל אביב ולאחר מכן נאומו בוטל אמר בנט כי "המארגנים הזמינו אותי ביום שישי לנאום. הסכמתי ברצון כי אני שר החינוך של כל ילדי ישראל. גם אם הדעות חלוקות - אסור אף פעם להפעיל אלימות".

הוא הוסיף: "יצאתי מחיפה לת"א ובדרך הם (המארגנים) הוסיפו תנאי שלפיו אני צריך לחתום על משהו. לא הסכמתי ובכל זאת הם התעקשו שאבוא. זמן קצר לאחר מכן, כשהתקרבתי לתל אביב, אמרו לי לא להגיע כי יש התלהמות. אז לא באתי. חבל לי".

בנט הדגיש כי סירובו לחתום על "מסמך ההתחייבות" של מארגני עצרת הגאווה בא עקב היותו שר מכהן. "אני לא חותם על דברים", הסביר. "אני שר בממשלת ישראל. אני פועל, אני עושה. הגדלתי את התקצוב לאיגי (ארגון הנוער הגאה) ואני לא מתנצל על זה. אני לא במשחק של עצומות ולא שמישהו יציב לי תנאים לדבר. אדבר ואגיד את עמדותיי בלי התניות".

בצלאל סמוטריץ' (פלאש 90, מרים אלסטר)

הוא המשיך והתייחס לשיח הציבורי האלים בתקופה האחרונה ואמר כי חילוקי דעות הן דבר לגיטימי. "אני נגד מסירת הארץ שלנו לאויב ויש כאלה שבעד. זה בסדר", הוא ציין. "מותר לנו להתווכח. אסור אף פעם להפעיל אלימות. זה כל כך פשוט הדבר הזה. צריך לכבד אחד את השני. גם אם אני חולק לחלוטין על הרצוג או גלאון - אני מכבד את זה שיש להם עמדות שונות משלי".

שר החינוך קישר את דבריו לדקירות במצעד הגאווה בירושלים: "גם פה, לוקחים אדם אחד שהוא פסיכופת, שביצע פעמיים ניסיון רצח ובמקרה הוא חרדי - אז מנסים להלביש את זה על כלל הציבור החרדי שברובו המוחלט לא נוטה לאלימות. אני לא מקבל את ההכללות האלה".