בדרך לעצרת: השר בנט התבקש שלא להגיע

השר בנט סירב לחתום על מסמך שבו הוא מתחייב לפעול למען הקהילה הגאה ובתגובה, החליטו מארגני העצרת לבטל את הזמנתו. "אנחנו מצרים על ההחלטה", אמרו מטעמו של השר. "אם המארגנים ירצו לחדש את הזמנתם, בנט יגיע ויישא דברים המייצגים ציבור ענק במדינה"

בנט, ארכיון (פלאש 90)

פעילי הקהילה הגאה החליטו להודיע לשר החינוך נפתלי בנט שלא להגיע לעצרת ההזדהות, זאת לאחר שלטענתם לא הסכים לחתום על טופס שבו עליו להתחייב לפעול למען זכויות להט"בים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי מארגני המחאה שהתקיימה הערב בגן מאיר בתל אביב, "בנט לא הסכים לחתום על המסמך ולכן הוא לא מוזמן לפה. גם ינון מגל הגיע לפה ולא הסכים לחתום, אמרנו לו תודה רבה ולהתראות". לטענת השר בנט הוא הדגיש בפניהם כי אינו חותם על עצומות באופן עקרוני, אלא פועל מתוקף תפקידו.

סירב לחתום? המסמך (עזרי עמרם)

"כשמארגני העצרת הזמינו אותי לנאום, הסכמתי ברצון. אני שר חינוך של כל ילדי ישראל. בדרכי כרגע לעצרת קיבלתי מהם הודעה: 'אל תבוא, יש התלהמות'. חבל", אמר השר בנט לאחר המקרה. לדבריו, הסכים להגיע ולדבר בפני הקהל, למרות שידע כי לא יתקבל באהדה.

בטופס המדובר נכתב בין היתר: "אני מתחייב שבעשייתי הציבורית, על כל היבטיה ובכל פעילות אשר אני נדרש לכך, אפעל למניעת הסתה לאלימות, אתנגד באופן ברור לפגיעה בכל אדם באשר הוא אדם. אני מתחייב שבמסגרת תפקידי הייצוגי אזכור שאני מייצג גם את הקהילה הגאה ואפעל לקידום שוויון זכויות מלא לקהילה זו".

"אנו מצרים על ההחלטה כי שר חינוך לא יגיע לעצרת העוסקת בקבלת האחר ובסובלנות, מסר אותו היה השר מעביר לולא היו מבטלים את הזמנתו", נמסר מטעם לשכתו של השר. "למען הסר ספק, אם המארגנים ירצו לחדש את הזמנתם, השר יגיע ויישא דברים המייצגים ציבור ענק במדינת ישראל".

מי שעוד ספג את כעסם של המפגינים היה השר יובל שטייניץ, שקולות בוז רמים הפריעו לדבריו. "יש לנו אולי דעות שונות, אני שומע חלק מהדעות השונות כאן. יש לנו מדינה אחת קטנה ואנחנו נילחם באלימות ובכל שנאה ובכל הסתה, נפעל למען שוויון והכרה בקהילה הגאה ונפעל כנגד ההסתה והשנאה וכנגד הפגיעה בחברי הקהילה הגאה. אנחנו איתכם". במהלך נאומו של שטייניץ התפרע אחד הנוכחים ונעצר על ידי המשטרה.