לפיד: "מי ששרף ומי שדקר – כמו דאע"ש"

יו"ר יש עתיד הגיב לשני האירועים הקשים שאירעו ביממה האחרונה – הצתת בית משפחת דוואבשה בכפר דומא ודקירת המשתתפים במצעד הגאווה – ואמר כי ישראל נמצאת במלחמה נגד האחראים לשני המעשים הללו. "אלפי חיילים מכל המדינה הוחזרו הבוקר ליחידות שלהם כי זה מה שקורה בזמן מלחמה", אמר לפיד. הרצוג: "זה טרור יהודי ואנחנו"

יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד התייחס היום (שישי) למעשה הטרור היהודי בכפר דומא ולפיגוע הדקירה במצעד הגאווה בירושלים, ואמר כי המעורבים בשני המקרים הם אויבים "כמו דאע"ש וכמו חמאס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו במלחמה", הצהיר לפיד. "המחבלים ששרפו הלילה את התינוק בכפר דומא הם האויב ומי שדקר אתמול במצעד הגאווה הוא האויב. אלו שזורקים אבנים על חיילי צה"ל וכוחות הביטחון הם האויב כי אבנים הורגות".

מוקדם יותר היום, שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בעקבות רצח התינוק הפלסטיני בכפר דומא. "כולם מזועזעים מהטרור הנפשע נגד בני משפחת דוואבשה", אמר נתניהו.

"עלינו להילחם יחד בטרור ולא משנה מאיזה צד הוא", הוסיף נתניהו. ראש הממשלה אף עדכן את יו"ר הרשות הפלסטינית כי הוא נתן הנחיה לכוחות הביטחון להפעיל את כל האמצעים כדי לאתר את הרוצחים.

נתניהו ואבו מאזן, ארכיון (רויטרס)

"אנחנו מחויבים להבטיח חיים ודו קיום של שני העמים", אמר נתניהו לאחר השיחה עם אבו מאזן. "זה מאמץ מתמשך וראוי שכל הישראלים והפלסטינים יתגייסו אליו באיפוק, במחויבות, אבל בנחישות גדולה".

מיד עם תום השיחה בין השניים הגיע נתניהו לבית החולים שיבא תל השומר וביקר את בני המשפחה שנפצעו במעשה הטרור היהודי בכפר דומא. "ביקרתי עכשיו את הילד אחמד סעד", אמר נתניהו לעיתונאים. "ילד קטן בן 4 שנאבק על חייו, לצד שני הוריו שנאבקים ותלויים עכשיו בין חיים ומוות".

"מדינת ישראל תעמיד ומעמידה את מיטב רופאיה כדי לנסות לשקם את הילד ולהציל את ההורים", הוסיף נתניהו. "זה קשה כשאתה עומד ליד מיטה של פעוט כזה ואתה יודע שאחיו הקטן בן שנה וחצי, עלי, נרצח. אתה שואל בשביל מה המעשה הנורא הזה".

"אנחנו מזועזעים ממנו, אנחנו מגנים אותו בכל פה", שב נתניהו והבהיר את עמדתו הנחרצת בבית החולים. "כל ממשלת ישראל ואזרחי ישראל מוקיעים את זה, זה פשע של טרור. טרור זה טרור, ואנחנו צריכים להילחם בו מכל מקום שהוא מגיע. אנחנו צריכים לתפוס את המרצחים הללו, נפעיל את כל הכלים שברשותנו כדי להביא אותם לדין ולמצות איתם את הדין".

הרצוג: "תתפסו מנהיגות" 

גם יושב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג פרסם דברי גינוי לאירוע שהתרחש סמוך לשכם. "זה טרור יהודי ואנחנו חייבים להילחם בו בכל הכוח", אמר.

הרצוג קרא לפוליטיקאים לקחת אחריות על מעשיהם ולנקוט צעדים נגד המסיתים. "אחיי במחנה השני - תתפסו מנהיגות, תילחמו בכל מי שמסית, מחנך לשנאה ומלבה את האש הזרה".

לדבריו של הרצוג הצטרפה גם חברת מפלגתו ציפי לבני. "״קשה לשאת תמונה של ילד והורים עטופים בתחבושות, לאחר שבנם התינוק נרצח", אמרה לאחר שביקרה את בני המשפחה בתל השומר. "הגעתי לפה עם דני כדי להעביר מסר ברור: היהדות שלנו היא לא יהדות שעושה דברים כאלה. זה הזמן למנהיגות שלוקחת אחריות על השנאה הזאת. זה הזמן לעלות על הגג ולהילחם על דמותה של המדינה הזאת".

שר האוצר משה כחלון אף הוא תגובה לאירועים האחרונים בעמוד הפייסבוק שלו. "בחלומותיי הגרועים ביותר לא דמיינתי שהזוועה של אתמול תתחלף בזוועה של היום", כתב. "מי ששורף תינוק במיטתו הוא לא בן אנוש. גינוי אינו מספיק. זה הזמן למעשים ולא לדיבורים. אנחנו צריכים לפעול בכדי למגר תופעות כאלו מהחברה שלנו. אני סומך על כוחות הביטחון ומערכת המשפט שישימו ידם על הרוצחים וישפטו אותם".