ראש הממשלה על הדקירה במצעד הגאווה בירושלים: "אירוע חמור ביותר"

גורמים רבים במערכת הפוליטית גינו את אירוע הדקירה שהתרחש במהלך מצעד הגאווה בירושלים. ראש הממשלה נתניהו: "נמצה את הדין עם האחראים". בנט הודיע כי יגדיל את תקציב הארגון הגאה: "מי שעשה זאת צריך לבוא על עונשו". יחימוביץ': "יזכור כל פוליטיקאי שמכנה את מצעד הגאווה 'מצעד הבהמות' שדמם בראשו"

תגובות חריפות במערכת הפוליטית לאירוע הדקירה הערב (חמישי) במצעד הגאווה בירושלים בו נפצעו שישה צעירים: "מדובר באירוע חמור ביותר", הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו גינה את האירוע והוסיף כי חייבים למצות את הדין עם האחראים לאירוע. "במדינת ישראל חופש הבחירה של הפרט הוא אחד הערכים הבסיסיים ביותר", הדגיש.

דברים ברוח דומה אמר גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שאמר כי: "פשע שנאה נוראי התרחש בירושלים בירת ישראל. נדקרו אנשים שחגגו את החופש שלהם להביע את זהותם ותפיסת עולמם. אסור לנו לחיות באשליות, חוסר הסבלנות יוביל אותנו לאסון".


"נמצה את הדין עןם האחראים", נתניהו, ארכי (רויטרס)


יושב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג אמר כי צריך להוקיע ולהעניש בכל חומרת הדין את מי שביצע את הדקירות. "אני קורא למשטרה לאפשר את המשך האירועים ולא להיכנע לאויבים של כל מה שטוב ויפה בישראל. זה מאבק עקרוני וחשוב על דמותה של המדינה. אני מחזק את הצועדים ומתפלל להחלמה מהירה של הפצועים", אמר.

חברת סיעתו של הרצוג, ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה כי מדובר "בסכינאות קנאית ופראית. תזכורת מרה שיש עוד כל כך הרבה מה לתקן". היא רמזה בדבריה לחבר הכנסת מהבית היהודי בצלאל סמוטריץ', שכינה בעבר את מצעד הגאווה "מצעד הבהמות": "יזכור כל פוליטיקאי שמכנה את מצעד הגאווה 'מצעד הבהמות' שדמם בראשו. נזכור אנחנו שיש עבודה רבה לפנינו".

שר החינוך נפתלי בנט, הוסיף כי המעשה הוא פגיעה בערכים יהודיים ומוסריים. "מי שעשה זאת צריך לבוא על עונשו בחומרה המרבית. כשהאירועים יתבררו החברה הישראלית לעשות חשבון נפש כיצד הגענו לכך", הדגיש.

"פשע שאין עליו סליחה", בנט (ששון תירם)

"שום דרך לא מצדיקה שימוש באלימות"

חבר מפלגתו של בנט, בצלאל סמוטריץ', שארגן את "מצעד הבהמות" נגד מצעד הגאווה בירושלים לפני מספר שנים, גינה אף הוא את המקרה. "אין אף דרך חיים המצדיקה חציית קו אדום ושימוש באלימות או פגיעה בנפש. אני מזועזע מנסיון הדקירה בירושלים ומאחל החלמה מהירה לנפגעים. זו אינה דרכנו", הצהיר.

יו"ר מרצ זהבה גלאון הפנתה אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה נתניהו ואמרה כי באחריותו לבלום את הלך הרוח הציבורי שמאפשר את הפיכת דמם של חברי הקהילה הגאה בירושלים להפקר. "אסור למדינת ישראל לקבל מצב שבו ראש הממשלה שותק בפחדנות נוכח פשעים כאלה בגלל שיקולים פוליטיים", ציינה. "הגיע הזמן שלשם שינוי תצמיח עמוד שדרה, תהיה אמיץ נגד השולים ההזויים של הימין הקיצוני ותצא נגד האלימות כלפי הקהילה הגאה, זאת חובתך המוסרית וזה מה שאזרחי ישראל מצפים לו ממך היום".