יעלון נגד נתניהו: "אין קשר בין בנייה להפרת חוק בריונית"

ההחלטה לאשר בניית 300 יחידות דיור בבית אל מביאה את שר הביטחון למתוח ביקורת על ראש הממשלה: בשיחות סגורות אמר יעלון כי אינו תומך במהלך. וגם: האולטימטום המדומה של השר אריאל לנתניהו - ביקש לאשר בנייה "בתוך שעה" למרות שידע על ההחלטה

(רויטרס)

ראש הממשלה נתניהו הודיע היום (רביעי) על בניית 300 יחידות דיור בבית אל, אך שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לא תמך בהודעה הזאת בעיתוי הנוכחי ואף התנגד למהלך. כך פורסם במהדורה המרכזית. לחדשות 2 נודע כי יעלון אמר בשיחות סגורות כי הוא "לא חושב שצריך לקשור בין הבנייה להפרת חוק בריונית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך כך, בשעת בוקר מוקדמת, הציב שר החקלאות אורי אריאל דרישה אולטימטיבית חריגה לראש הממשלה, שלפיה עליו לאשר 300 יחידות דיור בבית אל "בתוך שעה". אלא שבכירים בשתי מפלגות טוענים כי כ-45 דקות קודם להודעה, נתניהו כבר התקשר לאריאל ואמר לו כי בכוונתו להודיע על ההחלטה. השר אריאל אמר בתגובה כי "הידיעה איננה נכונה. קודם דרשתי ורק אז הובטחו יחידות הדיור".

מוקדם יותר היום החלו כוחות הביטחון בהריסת בתי דריינוף בבית אל. זמן קצר לאחר ששופטי בג"ץ קבעו פה אחד כי יש להרוס את בתי המריבה שנבנו באופן לא-חוקי, הגיעו למקום דחפורים שפירקו את שלד המבנים. קודם לכן פרצו עימותים אלימים בין עשרות צעירים לכוחות הביטחון במקום. אחדים מהם יידו אבנים לעבר השוטרים והחיילים בשטח, אלה הגיבו מנגד בבזרנוקי מים. כמה מהמתפרעים נפגעו במהלך העימותים; הצתות נרשמו סמוך לאתר בנייה.

זמן קצר לאחר תחילת העימותים, בתום ישיבה דחופה שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שרי הליכוד, הוחלט לאשר בניית 300 יחידות דיור חדשות בבית אל ותכנון של מאות דיור נוספות בירושלים. בישיבה אושר שיווקן של 91 יחידות דיור בשכונת פסגת זאב בירושלים ותכנונן של 24 יחידות נוספות בשכונה, 300 יחידות דיור ברמות, 70 יחידות דיור בגילה ו-19 יחידות דיור בהר חומה.

שר הפנים לשעבר גדעון סער מתח ביקורת נוקבת על נתניהו. "תשמעו בדיחה: למעלה מ-800 אלף תושבי ירושלים התבשרו זה עתה ש'יופשרו' לתכנון (!) 400 יחידות דיור מפוזרות בארבע שכונות בעקבות בית אל", כתב בטוויטר. "הללויה!".