נתניהו לח"כ יוגב: "ישראל - דמוקרטיה שומרת חוק"

ראש הממשלה תקף את התבטאותו הקיצונית של חבר הכנסת מהבית היהודי, שאמר כי "על בג"ץ צריך להרים כף של טרקטור D-9": "ישראל היא דמוקרטיה שומרת חוק שמכבדת את החלטת בית המשפט. כך היה וכך יהיה"

"ישראל - דמוקרטיה שומרת חוק". נתניהו ויו

שעות אחרי הדברים הקשים של ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), שאמר כי "על בג"ץ צריך להרים כף של טרקטור D-9", הגיב ראש הממשלה נתניהו לדברים ואמר כי "ישראל היא דמוקרטיה שומרת חוק שמכבדת את החלטת בית המשפט. כך היה וכך יהיה". יוגב תקף בחריפות את בית המשפט העליון בעקבות החלטתו להרוס את "בתי דריינוף" בבית אל וקרא לרסן את השלטון המשפטי במדינה תוך הגברת הבנייה בשטחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון שהעניק לערוץ 7 על החלטת בג"ץ לדחות הבוקר את העתירה נגד הריסת המבנים, מתח ח"כ יוגב ביקורת נוקבת על גישת בית המשפט העליון ואף קרא להרוס אותו. "זו שרלטנות של בג"ץ וחוסר צדק", אמר יוגב, והוסיף: "אנחנו נמשיך ונבנה את ארץ ישראל בכל מקום ונתבע גם את בנייתן של 300 הבתים שהובטחו על ידי רה"מ בבית אל. לא יעזור לבג"ץ שהופך את המשפט לנספח".

דבריו של יוגב גררו תגובות נזעמות מצד חברי האופוזיציה, שם גינו את הדברים וקראו ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגדו."חבר הכנסת יוגב מסית נגד שופטי בית המשפט העליון, אנו נפנה ליועמ"ש שיעמידו לדין על הסתה", נכתב בהודעה שפרסמה מפלגת המחנה הציוני בעקבות הדברים. 

"מי שקורא לרמוס את בית המשפט בכלים כבדים, אחראי לכך שיהיה מי שיאמץ את דבריו הלכה למעשה ויבקש לפגוע פיזית בשופטי בית המשפט. מי שמעודד אלימות והסתה אין לו מקום בבית המחוקקים. לפני שבנט מדבר גבוהה גבוהה על כיבוד פסיקות בג"ץ, ראוי שייקח אחריות ויעמיד במקומו ובאופן מיידי את חבר מפלגתו המסית, לפני שקורה משהו נורא".

ח"כ מרב מיכאלי קראה גם היא שלא לעבור לסדר היום בעקבות הדברים. "מוטי יוגב לא ראוי להיות נבחר ציבור בישראל", אמרה מיכאלי. "חבר כנסת שקורא לעלות על בית המשפט העליון עם דחפורים צריך להיות מושעה לאלתר ולעמוד לדין על הסתה חמורה".

"אויבי שלטון החוק מתנפלים על בית המשפט העליון על מנת להחריבו", אמר ח"כ מיקי רוזנטל שהתייחס גם הוא לדבריו של יוגב. "אנחנו פה כדי להגן על הדמוקרטיה הישראלית".