התקדמות בדרך להסכמה על התקציב: קופות חיסכון ותוספת לקצבאות הילדים

לאחר המחלוקות והדיונים הארוכים בין האוצר למפלגות החרדיות בעניין התקציב, הצדדים הגיעו לפשרה. קצבאות הילדים יועלו בהדרגה ובאופן בלתי רטרואקטיבי. באוצר אף הסכימו לפתיחת קופות חיסכון לילדים שישוחררו בגיל 18

פשרות עם החרדים, כחלון (ארכיון) (פלאש 90 בן קלמר)

הקואליציה בדרך להסכמה על התקציב: לאחר המחלוקות שעלו בין החרדים לאוצר, סוכם היום (שלישי) על עלייה מתונה בקצבאות הילדים וקופת חיסכון לכל ילד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הסיכום אליו הגיעו המפלגות החרדיות עם שר האוצר משה כחלון, תתבצע העלאה מתונה בגובה קצבאות הילדים. על פי הסיכום, העלייה בגובה הקצבאות לא תתבצע באופן רטרואקטיבי.

זאת ועוד, החרדים הגיעו להסכמה מול האוצר לפיה ייפתחו קופות חיסכון לילדים בשווי 18 אלף שקלים. עם הגעת הילדים לגיל 18, ניתן יהיה לשחרר את הכסף שהצטבר.

פשרה בקופת המדינה

ההסכמות אליהן הגיעו החרדים והאוצר הנן בגדר הסכם פשרה, לאחר שהאוצר הבהיר כי לא יוכל להשיב במסגרת התקציב את קצבאות הילדים לסכומים שעליהן עמדו בטרם קוצצו על ידי הממשלה הקודמת.

באוצר הציעו כי הסכום הכולל יפוצל בין העלאה מתונה של גובה הקצבאות לצד פתיחת תכניות החיסכון אליהן תפקיד המדינה עשרות שקלים מדי חודש, והן ייפתחו לשימוש בגיל 18. בכך דוחה המדינה את תשלום הכסף "במזומן" לשנים קדימה.

נכון לפשרה, ליצמן (ארכיון) (סטודיו שרון רביבו, באדיבות mako)

"מדובר בשינוי חברתי עמוק ומשמעותי, שאני גאה על הזכות ליישמו כשר אוצר במדינת ישראל", אמר השר כחלון. "אסור לתת לגחמות פוליטיות להיעשות על גבם של ילדים. החתירה לצדק חברתי אינה מבחינה בין דת, צבע ולאום והילדים שלנו אינם שק חבטות לשם יצירת חיכוכים ואג'נדות".