ממשלת נתניהו: כחלון לאוצר, לנדבר לקליטה, אורלי לוי תישאר ללא תיק

רה"מ נתניהו מקיים את ההבטחה שפרסם ימים ספורים לפני הבחירות, שלפיה יהפוך את איש הליכוד לשעבר לשר בכיר בקואליציה תחת ראשותו. מוקדם יותר נפגש ראש הממשלה גם עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ולטענת בכירים בליכוד תיק הביטחון יישמר בידי הליכוד. עוד טוענים הבכירים כי אורלי לוי אבקסיס תישאר מחוץ לממשלה

נתניהו סיכם: תיק האוצר לכחלון (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד הערב (שלישי) עם יו"ר כולנו משה כחלון והתחייב למנותו לשר האוצר הבא בממשלתו. כך דווח הערב (שלישי) במהדורה המרכזית. בכך מקיים נתניהו את ההבטחה שפרסם ימים ספורים לפני הבחירות, שלפיה יהפוך את איש הליכוד לשעבר לשר בכיר בקואליציה תחת ראשותו. מוקדם יותר הערב נפגש נתניהו עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, ולטענת בכירים בליכוד אם לישראל ביתנו יהיה תיק שני, זה יהיה תיק הקליטה של סופה לנדבר. מכך משתמע כי ח"כ אורלי לוי אבקסיס לא תהיה שרה ככל הנראה בממשלה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נשמור בידינו את תיק הביטחון, גם אם זה אומר להקים בשלב הראשון ממשלת 61", אמרו הבכירים בליכוד לחדשות 2. בריאיון למהדורה המרכזית עם יונית לוי, אמר ליברמן הערב בתגובה: "לא נולדנו שרים. אני לא מתנה בשום דבר, לא השתתפות ולא אי השתתפות. אנחנו מבינים שאי אפשר לקבל 100% מהדברים, אבל חלק מהותי אנחנו רוצים לקבל".

"לא נולדנו שרים". ליברמן (חדשות 2)

ליברמן סירב להגיד באופן רשמי כי תיק הביטחון הוא תנאי מבחינתו לכניסה לממשלת נתניהו הרביעית. "אני לא מנהל משא ומתן באמצעי התקשורת", הוא השיב. "אני חושב שהייתה פגישה טובה עם נתניהו, אנחנו משתדלים להיות כמה שיותר חיוביים. לא הובטח שום דבר".

אולם יו"ר ישראל ביתנו לא היסס להצהיר כי הוא רואה את עצמו ראוי לתפקיד הבכיר. "ראש הממשלה צריך להחליט מי מסוגל להתמודד עם כל האתגרים שאנחנו מתמודדים איתם", טען ליברמן. "על בסיס הניסיון שצברתי בהרבה תפקידים, אני בהחלט מסוגל להתמודד".

תישאר מחוץ לממשלה. לוי אבקסיס (פלאש 90)

כחלון: "התחייבנו להיות הגשר שמאחד בין האזרחים"

אתמול המליץ כחלון על נתניהו להרכבת הממשלה אצל הנשיא ריבלין. "נציגי מפלגת כולנו ואני דיברנו עם הנשיא ארוכות על נושאים רבים, אך החלק הבולט בשיחה היה נושא הקרעים והשסעים בחברה הישראלית", הוא אמר. "עברנו מערכת בחירות מהיצריות שידעה מדינת ישראל. צצו להן יריבויות ושנאות מידי יום. זה דבר שמדאיג את כולנו. הרכבת הממשלה היא דבר חשוב מאוד, אבל האיחוי של הקרעים והניסיון לאחד בין החלקים השונים בחברה הישראלית חשוב יותר.

"התחייבנו להיות הגשר שמחבר ומאחד בין האזרחים. אנחנו במקום שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את זה. הבטחנו לנשיא שמפלגת כולנו, על עשרת המנדטים שלה, תפעל ותהיה הגורם המאחד בין כל הפלגים".

מהליכוד נמסר כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לקיים סבב שיחות אישיות עם ראשי הסיעות מהמחנה הלאומי המיועדות להרכיב את הקואליציה והממשלה בראשותו".