לקראת מו"מ: נתניהו וליברמן נועדו

רה"מ נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו ליברמן קיימו פגישה לקראת המו"מ הקואליציוני שייפתח מחר באופן רשמי. מאוחר יותר יוועד נתניהו גם עם יו"ר כולנו משה כחלון, במטרה לדון על הקווים הכללים בממשלת נתניהו הרביעית. בליכוד אישרו כי רה"מ "מקיים סבב שיחות אישיות עם ראשי הסיעות מהמחנה הלאומי המיועדות להרכיב את הממשלה"

נפגשו לקראת המו"מ. נתניהו וליברמן (פלאש 90)

המשא ומתן הקואליציוני יתחיל באופן רשמי רק מחר (רביעי), אבל נתניהו כבר משוחח עם מנהיגי המפלגות השותפות. ראש הממשלה נפגש הערב עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ובהמשך הערב הוא צפוי להיוועד גם עם יו"ר כולנו, משה כחלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהליכוד נמסר כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לקיים סבב שיחות אישיות עם ראשי הסיעות מהמחנה הלאומי המיועדות להרכיב את הקואליציה והממשלה בראשותו. לאחר שנפגש אתמול עם יו״ר הבית היהודי נפתלי בנט, ומוקדם יותר היום עם יו״ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, יקיים הערב ראש הממשלה פגישה אישית עם יו״ר כולנו משה כחלון - לקראת פתיחת המשא ומתן הקואליציוני הרשמי שיתקיים בכנסת".

"בנט רצה לוודא שתקום ממשלה לאומית"

בפעם הראשונה מאז הסתיימה מערכת הבחירות נפגש אתמול נתניהו עם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. הפגישה נועדה לסמן מתווה לעקרונות ולקווי היסוד של הממשלה הבאה. על פי מקורות המקורבים לשניים, נושא התיקים בממשלה הבאה לא עלה בשיחה. הפגישה לא הוגדרה כפגישת משא ומתן קואליציוני, ונטען כי היא התקיימה ברוח טובה. "בנט רצה לוודא שתקום ממשלה לאומית", נמסר מגורמים המעורים בשיחות.

כפי שהבטיחו אנשי הבית היהודי לפני הבחירות, המליצו אנשי הבית היהודי בפני הנשיא ראובן ריבלין שיטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה. איילת שקד, ינון מגל ואורי אריאל הגיעו לבית הנשיא ואמרו כי הם מצפים מראש הממשלה נתניהו לעמוד במילתו ולהקים ממשלה שתורכב מסיעות הימין עם סיום התהליך הקואליציוני. בריאיון ל"מהדורה ראשונה" אמרה השבוע בכירת הבית היהודי שקד כי המפלגה מצפה לתגמול על נאמנותה למחנה הלאומי.

"לא על תיקים": נתניהו ובנט, ארכיון (רויטרס, פייסבוק)

"נפתלי בנט והבית היהודי עמדו לצדו של ראש הממשלה מתחילת התהליך ועד סופו", אמרה. "גם בהחלטה ללכת לבחירות, גם במהלך הבחירות וגם בהמלצה לנשיא. אם ראש הממשלה יהיה הוגן והגון, אפשר להקים ממשלה יציבה".

"הציבור של הבית היהודי נכנס לסוג של פאניקה מכיוון שראש הממשלה עשה מערכת בחירות מאוד אפקטיבית ובשבוע האחרון יצר מצג כאילו הרצוג יכול להיות ראש ממשלה", ניסתה שקד להסביר את הירידה בכוחה של הבית היהודי בבחירות. "ציבור גדול מאוד שלנו הלך להצביע לליכוד על מנת שתקום ממשלת ימין".