במחנה הציוני לועגים: "הקואליציה של נתניהו הולכת ונחלשת"

באופוזיציה ציינו כי דחיית הדיונים על התקציב היא סימפטום לכשלון ממשלת ה-61: "הוא עושה את מה שהוא הכי טוב בו - לדחות, לדחות ושוב לדחות". יו"ר האופוזיציה עקץ את השרה רגב: "אמנות ותרבות צריכות להיות חופשיות מכל שיקול פוליטי ומערכתי"

ראשי המחנה הציוני, ארכיון

אין אחדות - יש עקיצות: יממה לאחר הניצחון שרשמה הקואליציה בוועדה למינוי דיינים, המשיכו היום (שישי) באופוזיציה לתקוף את מדיניות ראש הממשלה בנימין נתניהו. בשבועות האחרונים אמנם התפרסמו דיווחים רבים על מגעים לממשלת אחדות, אך השבוע הכחיש הרצוג והבהיר שלא יחבור לממשלתו של נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במחנה הציוני ציינו כי דחיית הדיונים על תקציב המדינה היא רק סימפטום למשבר בממשלת ה-61: "כשהפרנויה המתגברת של נתניהו פוגשת בקואליציה ההולכת ונחלשת שלו, הוא עושה את מה שהוא הכי טוב בו - לדחות, לדחות ושוב לדחות".

בעמוד הפייסבוק של המפלגה התייחסו גם לשיחה התקיפה בין דרעי לנתניהו שנקלטה במצלמות הכנסת: "ביבי גוער בשריו במליאה, מאיים על ראשי המפלגות - הוא יודע שאין ממשלה בישראל". במפלגה גם ציינו את החשדנות של נתניהו לגבי שותפותיו לממשלה - בעיקר ש"ס ויהדות התורה - לאחר ההפסד בהצבעה על הנציגים בוועדה למינוי דיינים.

הרצוג גם עקץ במרומז את שרת התרבות מירי רגב: יו"ר האופוזיציה, שביקר בתערוכת אמנות של מרסל ינקו בעין הוד, טען כי "אמנות ותרבות צריכות להיות חופשיות מכל שיקול פוליטי ומערכתי". לדבריו, "רק כך יזכו גם הדורות הבאים ליצירות מופלאות ולמורשת תרבותית ואמנותית ראויה".

נתניהו ודרעי בכנסת, השבוע

הרצוג: "לא לתת לממשלה חבל הצלה"

השבוע הצהיר יו"ר האופוזיציה הרצוג כי לא יצטרף לממשלה: "אני אומר לא לזחילה לממשלת הימין הקיצוני של נתניהו", אמר בוועידת המפלגה. "אני שב ואומר וחוזר ואומר - את הממשלה הכושלת הזאת צריך להחליף היום - לא לתת לה חבל הצלה ולא יד, צריך להחליף אותה היום, מחר, בהקדם האפשרי. את בנימין נתניהו צריך להחליף. צריך לשלוח אותו הביתה".

הרצוג מתח ביקורת על מדיניות החוץ של נתניהו והאשים אותו בהרס היחסים עם ארצות הברית ואף הטיל עליו את האחריות להסכם הגרעין עם אירן. "אני אומר לא לחיזוק ממלכת הטרור האירנית ולא לשלטון נתניהו הכושל שנכשל למנוע את ההסכם הרע הזה", אמר.

גורמים פוליטיים שהיו מקורבים למגעים בין המחנה הציוני לליכוד בתקופה האחרונה אמרו בשבוע שעבר כי נתניהו והרצוג אומנם מעוניינים עקרונית בהקמת ממשלת אחדות, אולם הפערים בנושא המדיני ואף בסוגיית חלוקת התיקים מונעים זאת. כמו כן ההערכה הייתה שלבני ויחימוביץ' יתנגדו נחרצות לממשלת אחדות.