יעלון: הדרישה לשיר התקווה - הסתה

שר הביטחון מתח ביקורת חריפה על התבטאותו של נציג האופוזיציה בוועדה למינוי שופטים, שאמר כי יתנגד למינוי שופט שמסרב לשיר את "התקווה". "מי שדורש ממי שאינו יהודי לשיר 'נפש יהודי הומיה', מסית נגד אוכלוסייה שלמה", אמר יעלון

"לא דורשים מחיילים לשיר את ההמנון" (חדשות 2)

שר הביטחון משה יעלון תקף היום (שישי) את אמירתו של החבר הטרי בוועדה למינוי שופטים, חבר הכנסת רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) כי יתנגד למינוי שופט שמסרב לשיר את "התקווה". "זו הסתה נגד אוכלוסייה שלמה", כתב יעלון בחשבון הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אם ערבי או כל בן מיעוטים אחר לא ימונה לכס המשפט כיוון שאינו שר את מילות 'התקווה', הרי שזו תהיה פשיטת רגל ערכית ומוסרית", כתב יעלון. "מי שדורש ממי שאינו יהודי לשיר 'נפש יהודי הומיה' כתנאי להשתלבות בחברה, מסית בזדון נגד אוכלוסייה שלמה ופוגע קשות במרקם החיים במדינת ישראל".

יעלון אף הוסיף כי "הרי איננו דורשים מחיילים וקצינים בני מיעוטים המסכנים את חייהם למען המדינה לשיר את מילות 'התקווה', אלא רק לכבד את ההמנון בעמידת דום והצדעה. רעיונות עוועים שכאלו, כפי שעולים בהקשר של מינוי שופטים בני מיעוטים ובכלל כלפי מיעוטים או כל מי שאחר בחברה, הם אות קלון על מצחם של יוזמיהם".

ח"כ אילטוב הבהיר אתמול כי יסרב למנות לשופט מי ששולל את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. זאת, זמן קצר לאחר שנבחר במליאת הכנסת לנציג האופוזציה בוועדה, תודות לדיל שנרקם בין נתניהו ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. לצידו נבחרה חברת הכנסת נורית קורן (ליכוד) כנציגת הקואליציה בוועדה.